Categories: Aktualitete

Lansohet Audio-përgjimi mes Spahos dhe Salijanit: “Ti je një b…q..”, “Nuk më rr… për Bashën, ai është një k…”

Pak ditë më parë “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha iu bashkua edhe Edmond Spaho, i cili në zgjedhjet e 25 prillit ishte drejtues politik i PD në Korçë.

Advertisement

Pas deklaratës së Spahos, ku shprehej se në krye të PD-së duhet të ishte një njeri që do t’i çonte demokratët drejt fitores, reagoi menjëherë Salianji, i cili tha se nuk e kupton se “çfarë kërkon më shumë Mondi nga partia”.

Por, kjo deklaratë nuk i ka pëlqyer aspak Edmond Spahos. Përmes një shkrimi publik, ai e quajti Ervin Salianjin “mitr.aloz të Partisë” dhe i bëri një pre.sion të hapur.

“Edhe nje këshillë të fundit për Mitr.olozin. Mund t’i vlejë edhe mitralierëve. Kujdes me fjalët sepse nuk janë si qentë që ju fërshëllen dhe i kthen prapa. Mos shaj në telefon, sepse që kur ndodhi ajo historia me Babalen të gjithë kanë filluar ti rregjistrojnë bisedat. Besoj më kupton ku e kam fjalën”, shkruajti Edmond Spaho ndër të tjera.CNA.al ka zbuluar audio-përgjimin e bisedës mes Salianjit dhe Spahos disa javë më parë, në kohën kur filluan dorëheqjet në Korçë, mes tyre edhe e kryetarit Andrea Mano. Spaho ishte nisur drejt këtij qyteti për të marrë pjesë në mbledhjen e kryesisë, por është telefonuar nga Salianji, të cilit i është përgjigjur se është duke ikur në Korçë për shkak të mbledhjes, dhe për këtë e kishte deleguar Lulzim Basha.

Përgjigja e Salianjit ka qenë mjaft e ashpër dhe fy.ese, ku ofen.dimet kanë qenë jo vetëm në drejtim të Spahos, por edhe ndaj Lulzim Bashës.

Advertisement

“Ti je një k…. Nuk më rr…për Lulzim Bashën. Lulzim Basha është një k…. Kthehu nga rruga, dega e Korçës është e imja. Atë e di unë…ti je një b…q…”, është shprehur Salianji.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

3 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

3 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

7 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

7 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

7 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

7 hours ago