Categories: Aktualitete

Lindën me kokat e bashkuara/ Ndahen dy vajzat binjake, mjeku: Zgjati 12 orë ndërhyrja

Vajzat binjake njëvjeçare që kanë lindur të bashkuara në pjesën e prapme të ko.kës, janë parë për herë të parë pasi iu nënshtruan një op.era cioni të rrallë ndarjeje në Izrael.Sipas mediave të huaja, ope racioni 12-orësh në Qendrën Mje.kësore Soroka në qytetin e Beersheba javën e kaluar zgjati disa muaj përgatitje dhe përfshiu “tra.nsp.lantet” e kokës për të dyja vogëlushet.

Advertisement

Vajzat, emri i të cilave nuk është bërë i ditur, thuhet se po shër ohen mirë. “Ato po marrin frymë dhe ushqehen vetë”, tha Eldad Silberstein, kreu i departamentit të ki.rur.gjisë plastike të Sorokës, për Channel 12 të Izraelit.Ndërsa Mickey Gideon, ne.uro ki.rurgu kryesor i Sorokës ka thënë:. “Për kënaqësinë tonë, gjithçka shkoi ashtu siç kishim shpresuar”.
Vajzat, të cilat kanë lin.dur në gusht të vitit 2020, pritet të bëjnë një je.të krejt normale.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

15 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

15 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

15 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

15 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

15 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

15 hours ago