Categories: Aktualitete

Lumir Abdixhiku me fjalë të rë.nda për Kryeministrin Kurti!

I pari i LDK’së Lumir Abdixhiku ka krit.ikuar qev.erinë e udhëhequr nga Albin Kurti. E quan qev.eri praktikantësh.“Të tillë, janë. Po mësohen, po mësohen në shtet”, thotë Abdixhiku.“Një pjesë e madhe e tyre edhe s’kanë pas,ur përvojë, s’kanë menaxhuar asnjëherë, s’kanë pasur punë asnjëherë, nuk e dinë ndjenjën e uljes pas tavolinës së punës.

Advertisement

Te tjerët janë duke u mësuar me shtet”, shtoi ai.

“Për gjashtë muaj në mena.xhimin e pa.nd.emisë, kemi qeve.risjen më të dobët në rruzullin tokësor. Kur kemi vd,ek.je më së shumti për kokë banori në botë”, thotë Abdixhiku.“Në kohën kur të kanë vd.ekur 30 njerëz në ditë e ke zgjatur orarin e disk.otekave, në kohën kur ka kaluar një muaj pa marrë asnjë masë tregon se s’ke lidhje se si bëhet menaxhimi i pa.nd.emisë. Gjëja e parë është të marrësh përgjegjësi, jo të lavdërohesh”, shtoi ai.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

2 hours ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

2 hours ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

2 hours ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

2 hours ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

2 hours ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

2 hours ago