Categories: Aktualitete

Lutfi Haziri e ka nje selam per Albin Kurtin – Ne Gjilan dihet kush eshte BABA

Lutfi Haziri e ka nje selam per Albin Kurtin – Ne Gjilan dihet kush eshte BABA. Sht yp rejkIamen e mep0shtme dhe dalin pamjet

Advertisement

Lutfi Haziri i çon “selam” Vetëvendosjes: Në Gjilan dihet kush fit,on.Kryetari i Gjilanit, njëherësh nënkrye,tar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka fo,lur për Zgjedhjet Lokale që do të mba,hen më 17 tetor të këtij viti.Haziri tha se kandidati nga ra,dhët e LDK-së për të parin e këtij qyteti do të ven,doset të shtunën.Tutje, Haziri foli edhe për kandi,datët e partive të tjera pol itik,e për kryetar të Gjilanit, gjersa shtoi se “Në Gjilan dihet kush fiton”.“Gjithçka do të qarto,het të shtunën në mesditë, pasi konventa kulm,on aty. Ne jemi në konsultime të brend,shme, jemi duke biseduar me njerëz, me njerëz që përfaq,ësojnë ekonominë, me veteranë të arsimit e shoqërinë civile”, tha Haziri.Sht yp rejkIamen e mep0shtme dhe dalin pamjet

“Unë e respektoj çdo kandid,aturë apo emër të përveçëm që vjen, vjen me besimin e subjektit të vet. Aq ma shumë kur vinë nje,rëz nga bankat e Republikës, ne e respektojmë, por kur vjen p,una për Gjilan, dihet se kush fiton gjith,monë. Le t’ia lëmë kohës, deri më 17 tetor, në Gjilanë ka me pasë punë e jo fushatë”, shtoi i pari i Gjilanit, në një konfer,encë për media, pasi përcjelli nga afër pun,imet në asfaltimin e rrugës në lagjen “Fidanishtja” .Sht yp rejkIamen e mep0shtme dhe dalin pamjet

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

1 hour ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

1 hour ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

1 hour ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

1 hour ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

2 hours ago