Categories: Aktualitete

Më tha gjyshja të fusja dicka në lavatrice/ Ti bën rrobat dritë moj bijë: Kur e pashë mbeta pa mend

Një nga problemet më të mëdha të femrave, por jo vetëm është lavatriçja. Sa herë ju ka ndodhur që ajo nuk i lan rrobat mirë dhe për ju shtohet më shumë dhembja e kokës sepse kërkoni një zgjidhje të shpejtë. Ashtu siç ç’do gjë ka një truk edhe lavatriçja e ka të sajën për të larë më mirë, për të larë sa më pastër dhe për të pasur sa më shumë je.të-gjatësi. Sht yp mark.etingun e p0shtem dhe ndiq pamjet

Advertisement

Ndaj dhe ne kemi vendosur që, ne kete artikull do te lexoni cila te cilat do j’u ndihmojnë te lani me mire rrobat ne lavatriçe:Metoda e parë.Nese e mbushni lavatricen plot e perplot, rrobat tuaja nuk do te lahen mire ndaj keshillohet t’a mbushni deri ne 80%:Është një nga këshillat që edhe tekniku i lavatriçes do t;ju japi sa herë që ju ta pyesni se pse ajo nuk po punon mirë dhe se pse nuk i lan rrobat mirë. Sht yp mark.etingun e p0shtem dhe ndiq pamjet

Çdo femër tenton të fusë sa më shumë rroba, por kjo nuk ju ndihmon aspak, pasi në vend që ju të merrni rroba të lara, ju do të merrni të kundërtën: Rroba të lara dhe një lavatriçe që do të punojë akoma më keq.Metoda e dytë.-Fusni nje top tenisi nese i thani rrobat ne lavatrice sepse kjo gje do t’i mbaje rrobat me te lemuara dhe me te buta:Po, kjo mund t’ju duket shumë e çuditshme, por ne e kemi provuar vetë. Është e lehtë të gjesh një top tenisi dhe sapo e provuam këtë këshillë, ne u mrekulluam pasi rrobat ishin kaq të buta sa që ngjanin sikur ju vinit kokën në një top pambuku.Metoda e tretë.Perpiquni te mos e kaloni kurre temperaturen 60 grade: Sht yp mark.etingun e p0shtem dhe ndiq pamjet

Edhe lavatriçja ka kushtet e saj dhe temperatura mbi 60 gradë ia shkùrton jetën pasi është një temperaturë që i shkakton “st.res” lavatriçes në çdo proces dhe në çdo pajisje të saj, ndaj dhe këtë temperaturë kalojeni sa më pak.Metoda e katërt.Nese doni qe rrobat te mbesin te buta i hidhni uthull te bardhe: Sht yp mark.etingun e p0shtem dhe ndiq pamjet

Këtë e kemi thënë më parë, por ngaqë jep një ekeft të mrekullueshëm, nuk rreshtim dot duke jua këshilluar. Një nga metodat që na kanë garantuar rroba super higjienike dhe të pastra është metoda e uthullës së bardhë.Atë e keni të gjtihë në shtëpi dhe ka kosto shumë të ulët. Vetëm hidhni uthull të bardhë kur lani rrobat dhe do të shikoni nj ndryshim aq të madh sa nga qejfi do të na falënderoni.Metoda e pestë:Perdorni kripe nese deshironi te keni rroba me te bardha:Kripa përdoret edhe për të larë enët e gatimit apo sende të tjera pasi ka një përqindje të lartë të jodit të tretur në të dhe garanton higjienë dhe pastërti.Nuk ju kushton asgjë që të hidhni pak kripë gjatë larjes pasi jo vetëm rrobat do t’ju bëhen më të pastërta, por edhe tubat e lavatriçes do të pastrohen nga të gjitha papastërtitë duke ia shtuar më shumë jetën mjetit tuaj larës.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Berisha: S’largohem nga Shqipëria dhe nëse hapin çështje pe.nale ndaj meje, këtu s’ka njëri që mund të më bur/gos

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të përballet me çdo akuzë…

3 days ago
  • Aktualitete

Dëshmia e gjallë: Arre.stimi me dr.ogë i Koço Devoles në Itali, si angazhoi Sali Berisha avo.katin e Berluskonit dhe interesimi i Ilir Metës

Gazetari Mitro Çela ka publikuar së fundmi një libër me kujtime në nder të kolegut…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Det.aje të reja kanë dalë nga aks.identi i makinave shoqëruese të Sali Berishës në autostradën…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Duhen kater kembe te kercejne ta.ngo, dy k.urva duhen te çelin bordellon. Ndryshe nga vallzimi…

3 days ago
  • Aktualitete

Bota serbe dhe greke në habi pas dokumentit: “Serbët dhe grekët janë dy popuj me histori të falsifikuar në mënyrën më primitive!”

“Çʋditërisht edhe sot disa stʋdiʋes sllavë nga Maqedonia paraqiten më shov.inistë e ra.cistë kʋndër shqiptarëve,…

3 days ago
  • Aktualitete

Kaq Përqind E Shqiptarëve Janë Pro Bashkimit Shqipëri-Kosovë! A JENI JU PRO APO KUNDER?

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet…

3 days ago