Categories: Aktualitete

Më thùaj muajin që ke líndùr, të thèm kur ju reálizòhet një dèshíre!

Në çdo muaj që ju të kèni líndùr, ju do të bèkòheni me një të mirë, por kësaj hèrë lajmi i mbárë lídhèt me dëshirát që ju kèni.

Advertisement

Artíkulli i sotëm do t’ju ndríçojë më shumë fáktin se çfarë do të víjojë në jetën tuaj dhe se bázuar në muajin kur kèni líndur, çfarë dèshíre do ju bèhèt e vèrtetë.Të líndùrit e Janarit dùhet të dískùtojnë sa më párë bùxhètin fámiljár.Njerëzít tuaj të afèrm, mùnd të kènë planet e týre rreth mènáxhímit të një shume të mádhe párásh.Por, trègòni kùjdes, íncídèntet janë të mùndùra në márrëdhènien e dáshùrisë,Njerëzít e Shkurtit, mùnd të kenë një periudhë të ngárkùar me aktivitete të ndrýshmè.

Ka gjása të hásni edhe vèshtirèsi, por gjíthçka do të kálòjë lehtë.Mùndòhùni të jeni sa më kríjuès dhe të shíjòni sa më shùmë ráportín në çíft.Pák “pèrtácè” të líndùrit në Márs, nuk do të kènë dèshírë të shpènzòjnë energji për zgjídhjèn e pròblèmève të dikujt tjetër.Do të kèni fat në një takim që do të zhvíllòni për 10 ditë.Fùndjávën rèkomándòhet ta káloni me fámíljen dhe të dhùròni sa më shumë dáshùri.Duke nísùr që nga kjo fùndjávë, ju të líndur në Prill, gjíthçka do të ècë më mirë se më párë.Do të fíllòni një rrugë më të qètë, e cila do ju òfròjë mùndèsi të shumta në vèndín e punës.Do të árríni të reálizòni diçka, për të cílën jeni mùndùar pafùnd.Fáti për ju të líndùrit në Maj, kèshillòn të mos e tèpròni me pyetjet dhe të mòs kèrkòni me çdo kùsht të zgjídhní enigmat më të mèdha.Lèrèni ngjarjet të rrjèdhín natyrshëm. Kòntrádíktat nuk do mùngòjnë në márrëdhènien tuaj në çift.

Për njerèzít e líndur në Qershor, yjet jánë në fòvòrin tuaj dhe do t’ju òfròjnë mùndèsi të shumta, të cilat nuk dùhèn hùmbùr.Ka gjása t’ju ríkthèhen ndènját ndáj ish partnerit/partneres suaj.Ndèrsa ata që jánë një márrëdhënie për momentin, mùnd të hèdhín një háp më shumë.Njerèzít e Korríkut, mùnd të hárròjnë disa ide që kíshín mènduar më parë.Në pèrgjithèsi, këto ditë për ju do të jenë të jáshtëzákònshme.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Si e vlërsoni qeverinë Kurti deri më tani?

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me 12 ministrat e kabinetit qeverisës, kanë…

37 mins ago
  • Aktualitete

”Ditën më të zezë Kosovës ia kanë sjellë vetë udhëheqësit e saj”. A PAJTOHENI?

“Sipas kushteve që parashtron pala serbe në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, përveC…

38 mins ago
  • Aktualitete

Kurti në Bruksel: Na liberalizoni vizat që të besojmë te BE-ja

Kryeministri Albin Kurti edhe sot në Bruksel ka kërkuar liberalizimin e vizave për Kosovën. Kurti…

40 mins ago
  • Aktualitete

Kjo është shtëpia “modeste” në Marigona Residence ku jeton Ramush Haradinaj (VIDEO)

Shtëpinë e ndërtuar me mjete vetanake dhe me ndihmë nga bashk.ëluf.tëtarët menjëherë pas luf.tës në…

41 mins ago
  • Aktualitete

Kurti “me dy fytyra” dje e lavdonte e sot e akuzon diasporën, ata janë “rreziku i parë..do ta sjellin virusin…”

Kr yeministri Albin Kurti duket se ka ndërruar mendje në relacion me diasporën. Ai deri…

43 mins ago
  • Aktualitete

Rrahman Jasharaj: Albin nëse punët si kryeminstër nuk t’dalin boll, hajde bëhu anëtar i yni

Në emisionin ‘Pressing’ në T7 po diskutohet për përp.lasjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti…

44 mins ago