Categories: Aktualitete

Mehaj ia “Palon” keq Serbisë me deklaratën e tij të fundit!

Min..istri i Mb.rojtjes Armend Mehaj, përmes një shkrimi në Facebook, ka përmendur të arrit.urat e min.istrisë që ai drejton në 6-mujorin e marrjes së detyrës.

Advertisement

Përmes një statusi në Facebook, Mehaj ka thënë se në këtë 6-mujorësh Min.istria e Mbro.jtjes ka mirëmbajtur dhe op.eruar me sukses edhe me aftësitë dhe kap.acitetet akt.uale të F S K-së.

Mehaj thotë se detyra, nderi dhe Atdheu janë maksima që e udhëheqin atë, stafin e Min.istrisë, Usht.arakun e F S K-së dhe Qev.erinë e Rep.ublikës së Kosovës.Postimi i plotë:Qytetarë të dashur,Ndjehem i nderuar, që në gjashtëmujorin e marrjes së detyrës së Mi.nistrit të Mbr.ojtjes, t’u njoftoj se të arriturat e deritashme dhe projektet në proces e sipër janë në përputhje të plotë me vizionin tim për Mi.nistrinë e Mbr.ojtjes dhe F S K-në.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

9 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

9 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

9 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

9 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

10 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

11 hours ago