Categories: Aktualitete

Memli Krasniqi I Drejtohet Vjosa Osmanit Turp Të Qoftë E Injorove UÇK-Në

Reagim ndaj presidentes Vjosa Osmani, për mospërmendje të UÇK-së në përvjetorin e B.etejës së Koshares, ka bërë edhe deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi.Ai shprehet qe Presidentja e Republikes se Kosoves e injoroi dhe e anashkaloi U.shtrine Clirimtare te Kosoves duke mos e permendur ate.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Krasniqi thotë se të mjerë janë të gjithë ata që mendojnë se lavdia e U.shtr.isë Çlirimtare të Kosovës, mund të zbehet duke mos e përmendur emrin e saj në përvjetoret e be.tejave tit.anike të ush/tar.ëve të saj.Sipas nënkryetarit të Kuvendit, UÇK s’ka nevojë për të gj.allët për t’u lartësuar, por shton se turpi është i atyre që duke e injoruar UÇK-në tentojnë ta rishkruajnë historinë e lirisë sonë.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Reagimi i plotë nga Memli Krasniqi:Te mjere jane te gjithe ata qe mendojne se lavdia e Ush.tr.ise Çlirimtare te Kosoves mund te zbehet duke mos e permendur emrin e saj as ne pervjetoret e be.tejave tita.nike te u.shta.reve te saj.UÇK s’ka nevoje per ne te gja.llet per t’u lartesuar se ate e ka lartesuar sakr.ifica e atyre qe dhane je.ten nen emblemen e saj. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Berisha: S’largohem nga Shqipëria dhe nëse hapin çështje pe.nale ndaj meje, këtu s’ka njëri që mund të më bur/gos

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të përballet me çdo akuzë…

3 days ago
  • Aktualitete

Dëshmia e gjallë: Arre.stimi me dr.ogë i Koço Devoles në Itali, si angazhoi Sali Berisha avo.katin e Berluskonit dhe interesimi i Ilir Metës

Gazetari Mitro Çela ka publikuar së fundmi një libër me kujtime në nder të kolegut…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Det.aje të reja kanë dalë nga aks.identi i makinave shoqëruese të Sali Berishës në autostradën…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Duhen kater kembe te kercejne ta.ngo, dy k.urva duhen te çelin bordellon. Ndryshe nga vallzimi…

3 days ago
  • Aktualitete

Bota serbe dhe greke në habi pas dokumentit: “Serbët dhe grekët janë dy popuj me histori të falsifikuar në mënyrën më primitive!”

“Çʋditërisht edhe sot disa stʋdiʋes sllavë nga Maqedonia paraqiten më shov.inistë e ra.cistë kʋndër shqiptarëve,…

3 days ago
  • Aktualitete

Kaq Përqind E Shqiptarëve Janë Pro Bashkimit Shqipëri-Kosovë! A JENI JU PRO APO KUNDER?

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet…

3 days ago