Categories: Aktualitete

Mesoni Se A Do Te Lejohet Shkuarja Ne Haxh Gjate Ketij Viti !!

Vetëm besimtarët që janë vaksinuar do të jetë në gjendje të zhvillojnë pe.legrinazhin në Mekë duke filluar me muajin tjetër të shenjtë të Ramazanit, i cili fillon më 13 prill, deklaruan auto.ritetet saudite.”Vetëm të imunizuarit do të lejohen të hyjnë në xhamitë e qytetit të she.njtë të Mekës”, tha ministri i Pelegrinazhit.I ashtuquajturi pelegrinazh i vogël, ose Umra, sipas fesë islame mund të jetë ndër.merret në çdo kohë të vitit.Ai është i ndryshëm nga Haxhi, i cili është i detyrueshëm për çdo mysliman dhe zhvi.llohet çdo vit gjatë muajit, i planifikuar për këtë vit për të filluar më 17 korrik. Sht yp rejkIamen e mp0shtme

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

46 mins ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

48 mins ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

50 mins ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

52 mins ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

53 mins ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

55 mins ago