Categories: Aktualitete

Milaim Zeka fjale te renda per Albin Kurtin As Vuçiqi nuk kish mujt ma shume me ja “ngul” Kosoves se sa Albini

Advertisement

Gazetari Milaim Zeka ka bërë një postim në profilin e tij në Facebook e në të cilin ka su,lm,u,ar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.“Albin Kurti po tr,ed,hë ku,aj,” e nis shkrimin e tij z. Zeka, që njihet për fjalorin e tij ek,spl,ici,t.Ai e ka quajtur kryeministrin “mjeshtër të bo,l,ev,e”,duke e komentuar çështjen e marrëveshjes së targave.

“Çka ka rendesi per tru,shp,erla,ret pop,ull,or, apo per ata qe jane bere ka,p,s ne tru, qe kur u arrite kjo marreveshje me 2016, Albini e pati quajtur si “tra,dhe,ti, t,urp, li,ge,si, pos,htr,im, ne,nsht,rim, hu,mbj,e te sov,ra,nit,et,it”!!!” – shkruan Zeka.Statusi i plotë:Albin Kurti po tr,ed,e kua,j.Duke e t,red,he ne tr,u nje pjese te madhe te shqiptareve, pas kesaje sh,per,lar,je te madhe te tr,ur,it, Albini ka fillu me tre,dhe k,uaj, bashke me presidentin serb, Aleksander Vuqiçin.HAP FOTEN 5 SVKONDA DHE TE SHFVAQEN PVMJET EKSKVZlVE

Kishte pas qene njeri qe tre,dh,te kuaj, edhe ky tipi, dy euro i shp,enzo,nt,e, nje e fitonte. Nje dite, gruaja po i thote: O burre, na sh,kat,erro,ve shtepine more njeri, nuk shkon ma keshtu.Burri ia kthej: -E di moj gru, ama po,pu,lli ashte me rendesi qe po me quan “ai tre,dha,q,i”, me demek mje,sh,t,ri i b,ole,v,e.Keshtu doli kjo puna e targave.

Çka ka rendesi per tru,shp,erla,ret popullor, apo per ata qe jane bere ka,ps ne tr,u, qe kur u arrite kjo marreveshje me 2016, Albini e pati quajtur si “tra,dhet,i, t,urp, li,ges,i, po,shtr,im, nenshtrim, hu,mb,je te so,vrani,tet,it”!!!Me pas sh,ite Vuqiçi gjy,smen e Serbise, a paret nga shi,tja me i pas perdore per me ngu,le Kosoven, nuk e kish ng,ule ma k,eq dhe ma r,ende se sa Albini.A thu ne renditjen e Albinit, dialogu ku po na mbetet?! Me duket para nr 1!HAP FOTEN 5 SVKONDA DHE TE SHFVAQEN PVMJET EKSKVZlVE

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

3 hours ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

3 hours ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

3 hours ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

3 hours ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

3 hours ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

3 hours ago