Categories: Aktualitete

Min.istri I Brendshëm Austriak Ja Bën 8 Me 2 Serbisë – Përgëzon Kosoven Për Këtë Gjë!!!

Mi.nistri i brendshēm austriak pērgēzon Po.Iicinē e Kosovēs (Njē.sinē Spe.ciale) pēr pr.ofesionalizēm. Mi.nistri i br.endshēm austriak, Karl Nehammer, ka ta kuar sot mi.nistrin e br.endshēm kosovar, Xhelal Sveçlēn.

Advertisement

Ai ēshtē pyetur dhe ka folur lidhur me situatēn nē veriun e Kosovēs.“Ne jemi tē bindur qē pērmes njohjes sē Kosovēs, ne po krijojmē qartēsi edhe pēr tē ardhmen e Kosovēs, pēr kētē projekt nevojten partnere.

Nē kētē situatē nevojiten partner, kaq tē vēshtirē. Por sic mē njoftoi mi.nistri i brendshēm, nē njērēn anē po zhvillohet ak.si.oni por aty ku po zhvillohen protesta, gēzohem qē Po.Iicia kosovare po vepron me profesionalitet edhe pse nuk e kanē tē lehtē.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Prifti serb: Ka ardhur koha që të kthehemi përsëri në Kosovë

Nuk resht së politizuari dhe polarizuar sítuatën kreu i Kishës Ortodokse: Do të kthemi në…

6 hours ago
  • Aktualitete

Nga SHBA vjen lajmi qe po dridh Ballkanin – Greqia drejt njohjes së Kosovës?!

Kosova temē nē takimin e Dendias me Blinkenin: A po lēviz Greqia drejt njohjes? Shtetet…

6 hours ago
  • Aktualitete

Testamenti pasuror që ja mbajti të fshehur Nexhmija burrit të saj Enver Hoxhës në ’81-in dhe pas v.dekjes së tij, shkoi në….

Publikohen disa dokumenta të rralla arkivore të nxjerra nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të…

6 hours ago
  • Aktualitete

Marrëveshja serbo-turke e vitit 1938: sa para i’a jepte Serbia Turqisë për dë.bimin e shqiptarëve

Në vitin 1938 qeveria e mbretërisë jugosllave ka nënshkruar një konventë me qeverinë e Republikës…

6 hours ago
  • Aktualitete

Marrëveshja serbo-turke e vitit 1938: sa para i’a jepte Serbia Turqisë për dë.bimin e shqiptarëve

Në vitin 1938 qeveria e mbretërisë jugosllave ka nënshkruar një konventë me qeverinë e Republikës…

6 hours ago
  • Aktualitete

Selakoviq:Thaçi është ka’sap i Ballkanit, i thotë Osmanit se Vuçiqi është presidenti yt

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Nikola Selakoviq, në fjalën e tij në mbledhjen e Këshillit…

6 hours ago