Categories: Aktualitete

Mje.kët i thanë se vajza e saj li.ndi e paj.etë, nëna e merr në krah dhe lutet/ Mrekullia e madhe ndodh: Zoti është i madh!

Të bëhesh nënë është gjëja më e bukur në jetë, thuhet. Por foshnja e 34-vjeçares e Robin Cyr lindi mbi katër kilogramë.Lindja ishte shumë e vështirë dhe mj.ekët nënës i thanë se dy minuta pasi lin.di fos.hnja humbi je.tën. Mje.kët e monitoruan fo.shnjen e vogël për 25 minuta, po nuk panë asnjë shenjë je.te. Për mjekët vajza e vogël, kishte humbur je.tën.Por jo për nënën, ajo e mori vajzën në krah dhe u lut. Bashkë me nënën u lut. Disa minuta më vonë një e qa.rë u dëgjua.Ju ftojm te Shtjyp.ni v1de0n me p0sht

Advertisement

Nëna tregon:Kur vajza ime u kthye në jetë, aty besova se Zoti bën mrekulli dhe se është i madh.”Për mje.kët, kjo ishte një mrekulli e vërtetë, madje sa e kishin të vështirë ta besonin. Tani vajza është e shëndetshme.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

2 hours ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

2 hours ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

2 hours ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

2 hours ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

2 hours ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

2 hours ago