Categories: Aktualitete

Mjekët nuk i dhanë shpresë, përqafimi i vëllait binjak shpëton jetën e vogëlushit

Mirëpo, përqafimi i vëllait të tij binjak bëri mrekullinë, dhe ai p.ëso.i një përmirësim d.ra.ma.tik.Nëna Hannah Zimunya beson se djali i saj Dylan shpëtoi jetën e vëllait Deiniol thjesht duke i dhënë atij një përkëdhelje pasi binjakët u ribashkuan në sp.it.al.Djemtë, nga Wrexham, Angli kishin lindur 15 javë më herët, por pak pasi u futën në in.ku.bato.r, gjendja e Deiniol u për.ke.qës.ua, ndërsa Dylan ishte në gjendje të qëndrueshme.

Advertisement

Dylan u përmirësua dhe u transferua në Ërexham, por Deiniol u pë.rke.qës.ua.Hannah, nëna e djemve, 28-vjeçare tha se e gjithë kjo përvojë ishte e tm.err.shm.e dhe se askush nuk e kishte parashikuar lindjen kaq herët.Dylan peshonte 900 gr ndërsa Deiniol ishte edhe më i vogël me vetëm 700 gr.“Deiniol shpëtoi jetën e tij me një përkëdhelje. Të nesërmen gjendja e tij u pë.rke.qës.ua sërish dhe infermieret sugjeruan që ta sillnin sërish brenda in.ku.bato.rit të Deiniolit vëllain e tij. Brenda dy ditësh Deiniol arriti të përmirësohej dukshëm dhe mjekët ia hoqën plotësisht oksigjenin. Ishte vërtetë një mrekulli”, tha nëna.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kjo është shtëpia “modeste” në Marigona Residence ku jeton Ramush Haradinaj (VIDEO)

Shtëpinë e ndërtuar me mjete vetanake dhe me ndihmë nga bashk.ëluf.tëtarët menjëherë pas luf.tës në…

28 seconds ago
  • Aktualitete

Kurti “me dy fytyra” dje e lavdonte e sot e akuzon diasporën, ata janë “rreziku i parë..do ta sjellin virusin…”

Kr yeministri Albin Kurti duket se ka ndërruar mendje në relacion me diasporën. Ai deri…

2 mins ago
  • Aktualitete

Rrahman Jasharaj: Albin nëse punët si kryeminstër nuk t’dalin boll, hajde bëhu anëtar i yni

Në emisionin ‘Pressing’ në T7 po diskutohet për përp.lasjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti…

4 mins ago
  • Aktualitete

Çedomir Jovanoviç Unë jam i mendimit se populli Shqiptarë është i Fjalës dhe Besnik

Lideri i Partisë Liberale Demokratike në Serbi, Cedomir Jovanoviç ka deklaruar se stabil ieti i…

5 mins ago
  • Aktualitete

‘Lista Serbe largohet nga Qeveria Kurti’

Njohësi i marrëdhënieve shqiptaro-serbe, Fatmir Sheholli, thotë se presidenti serb, mund t’i tërheq ministrat nga…

8 mins ago
  • Aktualitete

Sheshel: Shqiptaret janë si “kingja”, Nuk mund te bëjnë asgjë

Udhëheqësi radikal i Serbisë, Vojisllav Sheshel tha sonte se shqiptarët nuk mund të bëjnë asgjë…

12 mins ago