Categories: Aktualitete

Molliqaj: Bravo Albin, ti don me na e pru Serbinë në Kosovë!

Advertisement

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka folur rreth Qeverisjes së Kurtit të cilës iu ka referuar si qeverisje që synon kontrollin, shantazhin e kapjen. Sipas tij, qeverisja aktuale nuk është e majtë dhe veprimet e para të saj tregojnë mendësinë totalitare e rrezikun drejt autoritarizmit.

Molliqaj ka thënë se edhe tentimi për ta ndryshuar ligjin për zgjedhje dhe koncept-dokumenti për konfiskimin e pasurisë janë sinjale që Kurti synon të shantazhoj opozitën.

“Qeverisja aktuale veç e majtë nuk është. Indikacionet e veprimeve të para veçse e konfirmojnë kritikën tonë për mendësinë totalitare e rrezikun drej autoritarizmit. Çfarë e bashkon veprimin urgjent të mesnatës për ta ndryshuar ligjin për zgjedhjet me koncept-dokumentin për konfiskim të pasurisë së pajustifikueshme është pikërisht synimi për kontroll”, tha Molliqaj në intervistën për Reporteri.net.

Sipas Molliqajt kryeministri aktual nuk po qeverisë si i majtë pasiqë ua ndaloi shtesat pensionistëve, policëve, infermierëve e mjekëve.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

3 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

3 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

7 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

7 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

7 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

7 hours ago