Categories: Aktualitete

Monika Kryemadhi habit shqiptarët: Situata në të cilën gjendet Ilir Meta na e ka ndërruar statusin nga “çift” në atë “vëlla e motër”, nuk flejmë bashkë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në emisionin “Opinion” është shprehur se partisë së saj i intereson më shumë Kodi i ri Zgjedhor, ndryshe nga PD që ka më shumë interes në Kodin e vjetër.

Advertisement

Për sa i përket vendimit nëse opozita do të dalë me një listë të përbashkët apo jo, Kryemadhi u shpreh se fu qia e opozitës qëndron në koalicion, pa patur rëndësi se me sa lista do të kandidohet.

“Ne do presim se çfarë do të ndodhë me Gjykatën Kushtetuse, shpresojmë që ato do të vendosin të drejtën në vend dhe Presidenti i Shqipërisë zoti Ilir Meta nuk do të shkarkohet edhe pse u votia në parlamentin e korruptuar. Kjo situatë po na shkat.ërron edhe mue por edhe Ilirin, ne kemi me muaj të tërë që nuk bëjmë gjumë të rehatshëm dhe se jeta jonë si çiftë është konvertuar në atë si vëlla e motër.tha Kryemadhi.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

15 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

15 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

15 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

15 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

15 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

15 hours ago