Categories: Aktualitete

Monika Kryemadhi kër.cënon seriozisht Gjykatën kushtetuese nëse shkarkojnë Ilir Metën: “S’do ju mbetet vend ku do iknit”

Pasi Kuvendi votoi me 104 vota pro shkarkimit të Presidentit Ilir Meta, një reagim ka ardhur nga radhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Hvp v1de0n e mep0shtme dhe ndiq pamjet

Advertisement

Monika Kryemadhi me anë të një postimi në rrjetet sociale e ka konsideruar ilegjitim shkarkimin e Metës duke thënë se Parlamenti është monist. Sipas Kryemadhit, kjo nismë është ndërmarrë për të shmangur vëmendjen nga tjetërsimi i vullnetit të qytetarëve në zgjedhjet e 25 prillit.“Parlamenti monist dhe ile.gjitim ka vetem nje qellim te heqi vemendjen nga mas.akra zgjedhore e 25 prillit dhe per kete eshte i gatshem te perdori çdo dallkauk per tu bere noter i cmen.durise se Edi Rames. Ban.ditet qe vodhen dhe shka.terruan zgjedhjet sot bejne mo.ral. Ato kane vetem nje shqetesim sesi te shmangin vemendje nga tjetersimi i vullnetit te qytetareve me 25 prill. Por mos harroni se do vijë dita kur do ju nx.ij jetën’- tha Kryemadhi. Hvp v1de0n e mep0shtme dhe ndiq pamjet

Githashtu zonja Kryemadhi ka apeluar edhe deri tek Gjykata Kushtetuese se nëse edhe ato do aprovonin vendimin e Parlamentit atëherë “atyre sdo ju mbetet vend se ku do mundeshin të iknin për të shpët.uar”.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

30 mins ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

31 mins ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

34 mins ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

35 mins ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

37 mins ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

39 mins ago