Categories: Aktualitete

Musliu e thotë troç: Albini është kry emin.istri i pa.rë shqiptar që fëmijët nuk i flasin shqip në shtëpi

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, i ka thënë Albin Kurtit se ai do të jetë kryeministri i parë shqiptar të cilit fëmijët nuk i flasin shqip në shtëpi.“Ju do të jeni kryeministri i parë shqiptar që fëmijët nuk i flasin shqip”, i tha Musliu Kurtit në foltore.Kryetari I Kuvendit, Glauk Konjufca, ka bërë thirrje që në Kuvend të hiqet fjalori denigrues. Ai ka thënë se ky është paralajmërim për të gjithë deputetët. SHT YP V!DE0N E MP0SHTME DHE DALIN PAMJET

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kurti:Ky vend ka v.ua.jtur për një qeverisje të mirë si e jona! A PAJTOHENI?

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se për këtë vit rritja ekonomike do të jetë rreth…

8 hours ago
  • Aktualitete

Do ndodhë para Kuvendít të 11 dhjetorít, analístí plas “bombën”: Salí Berísha arrestohet

Analisti Frrok Çupi mëngjesin e sotëm plasi “bo.mbën” duke thënë se Sali Berisha do të…

15 hours ago
  • Aktualitete

Mediat Serbe Pas Takimi Mes 2 Qeverive: “Shqipëria Dhe Kosova Do Të Bashkohen”

“Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen”, kështu e nis artikullin media serbe b92.net.Një shkrim kushtuar…

15 hours ago
  • Aktualitete

Daçiq: Thaçi dhe Veseli duhet te denohen për ush.taret serb qe i humbem në…

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, tha se është mirë që Dhomat e Specializuara…

15 hours ago
  • Aktualitete

Sondɑzh: A duhet ti konfiskohet pasuria ish Kryeministrit Sali Berishës/Voto PO – JO

Pre.sioni i jashtëzakonshëm i Brukselit mbi kryeministrin Edi Rama, për të ndj.ekur shembullin e Kroacisë…

15 hours ago
  • Aktualitete

Medita Serbe “Bombardojne”Pas Deklarates Se Ramës, Se Do Të Votonte Haptas Për Bashkimin E Shqipërisë Me Kosovën

Deklarata e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama pas mbledhjes së përbashkët të dy, Shqipërisë dhe…

15 hours ago