Categories: Aktualitete

Na Thuaj Çfarë Ndjesie të Mundon, Ta Themi Ne Çfarë Ushtrimi të Bësh…!

Nuk është sekret që aktiviteti fizik ka një ndikim në trurin tonë së pari dhe në trupin tonë së dyti. Ju mund të përje;toni një rritje të inteligjencës e vetëvlerësimit dhe disa ushtrime specifike mund të zëvendësojnë il;açet kundër depr;esi;onit.Do të ndajmë me ju disa vëzhgime interesante se si ndikojnë lloje të ndryshme të aktivitetit fizik në trurin tonë:Biçikleta-Të dalësh në ajër të pastër me biçikletë ose të stërvitesh në një palestër në një pajisje biçiklete është mënyra më e mirë për të larguar stresin dhe irritimin.hvp v1de0n e mp0shtme

Advertisement

Vrapi në pistë-Vrapimi në pistë ju ndihmon të luftoni dep;res;ionin, demb;elizmin dhe lodhjen kronike rraskapitëse.Ushtrimet e forcës rrisin spektrin tuaj të vëmendjes.Stërvitja aerobike
Stërvitja aerobike rrit aftësitë njohëse dhe ka një impakt pozitiv në vetëvlerësimin tuaj.Noti-Noti ju jep një shtytje kur bëhet në mëngjes dhe qetëson muskujt dhe nervat tuaja kur bëhet në mbrëmje.Stërvitja sistematike-Çdo lloj aktiviteti fizik çliron hor;mone të lumturisë në sistemin e qarkullimit të gja;kut.hvp v1de0n e mp0shtme

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Si e vlërsoni qeverinë Kurti deri më tani?

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me 12 ministrat e kabinetit qeverisës, kanë…

23 mins ago
  • Aktualitete

”Ditën më të zezë Kosovës ia kanë sjellë vetë udhëheqësit e saj”. A PAJTOHENI?

“Sipas kushteve që parashtron pala serbe në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, përveC…

25 mins ago
  • Aktualitete

Kurti në Bruksel: Na liberalizoni vizat që të besojmë te BE-ja

Kryeministri Albin Kurti edhe sot në Bruksel ka kërkuar liberalizimin e vizave për Kosovën. Kurti…

26 mins ago
  • Aktualitete

Kjo është shtëpia “modeste” në Marigona Residence ku jeton Ramush Haradinaj (VIDEO)

Shtëpinë e ndërtuar me mjete vetanake dhe me ndihmë nga bashk.ëluf.tëtarët menjëherë pas luf.tës në…

27 mins ago
  • Aktualitete

Kurti “me dy fytyra” dje e lavdonte e sot e akuzon diasporën, ata janë “rreziku i parë..do ta sjellin virusin…”

Kr yeministri Albin Kurti duket se ka ndërruar mendje në relacion me diasporën. Ai deri…

29 mins ago
  • Aktualitete

Rrahman Jasharaj: Albin nëse punët si kryeminstër nuk t’dalin boll, hajde bëhu anëtar i yni

Në emisionin ‘Pressing’ në T7 po diskutohet për përp.lasjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti…

31 mins ago