Categories: Aktualitete

Naim Maloku: ‘O Albin Kurti! Prob.lemi i Kosovës nuk janë tar.gat e automjeteve’

Ish-nënk/ryetari i Kuve/ndit të Kosovës, Naim Maloku, ka komentuar vendimin e Qe/verisë së Kosovës për recipr/ocitet për tar/gat me Serbinë.

Advertisement

Sipas këtij vendimi të Qeve.risë së Kosovës, të gjithë automjetet me tar/ga të Serbisë që hyjnë në Kosovë, u vendosen tar.gat e përkohshme të Repub/likës së Kosovës RKS.

Maloku përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” i është drejtuar kry/eministrit Albin Kurti se problemi i Kosovës nuk janë ta/gat e automjeteve.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

9 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

9 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

9 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

9 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

11 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

11 hours ago