Categories: Aktualitete

Ne po mbarojmë nga vapa/ Po në këtë vend ka rënë breshëri më i madh se kokrrat e arrës: Banorët kanë lënë shtëpitë dhe kanë ikur nga sytë këmbët

Reshje te dendura shiu dhe breshëri kanë god itur dje pjesën më ta madhe të Zvicrës, kryesisht zonat e Valais dhe Ticinos. U raportuan gjithashtu përmb ytje dhe rrëshqitje dheu, pa shkaktuar lën dime në njerëz.

Advertisement

Në Oberwald, në Haut-Valais, një rrëshqitje e dheut ndodhi rreth orës 7 pas një stuhie të madhe dhe rrëshqitja e dheut preku fshatin dhe Rruga nga Oberwald në Gletsch dhe Grimsel dhe Furka është e mbyllur për një kohë të pacaktuar. Disa rrugë kantonale si dhe autostrada A2 drejt jugut duhej të mbylleshin të Enjten pasdite. Një korsi e lidhur me jugun u rihap në fund të pasdites.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Berisha: S’largohem nga Shqipëria dhe nëse hapin çështje pe.nale ndaj meje, këtu s’ka njëri që mund të më bur/gos

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të përballet me çdo akuzë…

3 days ago
  • Aktualitete

Dëshmia e gjallë: Arre.stimi me dr.ogë i Koço Devoles në Itali, si angazhoi Sali Berisha avo.katin e Berluskonit dhe interesimi i Ilir Metës

Gazetari Mitro Çela ka publikuar së fundmi një libër me kujtime në nder të kolegut…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Det.aje të reja kanë dalë nga aks.identi i makinave shoqëruese të Sali Berishës në autostradën…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Duhen kater kembe te kercejne ta.ngo, dy k.urva duhen te çelin bordellon. Ndryshe nga vallzimi…

3 days ago
  • Aktualitete

Bota serbe dhe greke në habi pas dokumentit: “Serbët dhe grekët janë dy popuj me histori të falsifikuar në mënyrën më primitive!”

“Çʋditërisht edhe sot disa stʋdiʋes sllavë nga Maqedonia paraqiten më shov.inistë e ra.cistë kʋndër shqiptarëve,…

3 days ago
  • Aktualitete

Kaq Përqind E Shqiptarëve Janë Pro Bashkimit Shqipëri-Kosovë! A JENI JU PRO APO KUNDER?

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet…

3 days ago