Categories: Aktualitete

Nene e dashur ..“Po të mbaj në krahë ashtu siç më mbaje dikur”

Përqafimi i tij është i ngrohtë dhe mikpritës si ajo e një djepi që mirëpret një të porsalindur.Giancarlo Murisciano është 28 vjeç dhe ka kaluar natën e Vitit të Ri me gjyshen e tij të së m urë me Alz eihmer.Është aq e rra llë sot për të parë një nip i cili kujdeset për gjyshërit saqë kjo fotografi e postuar në Facebook e Instagrame ka bërë boten vir tuale të “tr ond itet”.

Advertisement

“Edhe kjo është dashuria .. ndoshta nuk ka qenë 31 dhjetori më i mirë i jetës sime ..por kjo është pjesë e je.tës…Një herë e një kohë ti u kujdese për mua duke më mbajtur në krahet e tua e tani e bëj unë, pa t ur p ose fr ik ë”, shkruan i riu ne postimin e tij.Gjyshja shpesh nuk e njeh nipin e vet apo dhe personat e tjerë që vijnë për vizita

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Berisha: S’largohem nga Shqipëria dhe nëse hapin çështje pe.nale ndaj meje, këtu s’ka njëri që mund të më bur/gos

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të përballet me çdo akuzë…

3 days ago
  • Aktualitete

Dëshmia e gjallë: Arre.stimi me dr.ogë i Koço Devoles në Itali, si angazhoi Sali Berisha avo.katin e Berluskonit dhe interesimi i Ilir Metës

Gazetari Mitro Çela ka publikuar së fundmi një libër me kujtime në nder të kolegut…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Det.aje të reja kanë dalë nga aks.identi i makinave shoqëruese të Sali Berishës në autostradën…

3 days ago
  • Aktualitete

Zbulohet pasuria e çmendur e Blendi Fevziut nga Bledi Mane: “7.5 milione euro ne banke, rroga e tij arrinë 37 mije euro, ka 11 shtepi dhe 3 vila

Duhen kater kembe te kercejne ta.ngo, dy k.urva duhen te çelin bordellon. Ndryshe nga vallzimi…

3 days ago
  • Aktualitete

Bota serbe dhe greke në habi pas dokumentit: “Serbët dhe grekët janë dy popuj me histori të falsifikuar në mënyrën më primitive!”

“Çʋditërisht edhe sot disa stʋdiʋes sllavë nga Maqedonia paraqiten më shov.inistë e ra.cistë kʋndër shqiptarëve,…

3 days ago
  • Aktualitete

Kaq Përqind E Shqiptarëve Janë Pro Bashkimit Shqipëri-Kosovë! A JENI JU PRO APO KUNDER?

Katër në pesë shqiptarë të Shqipërisë (79,2%) do të votonin pro bashkimit në një shtet…

3 days ago