Categories: Aktualitete

Nëse bëhet Kry.etar i Prishtinës, ky është premtimi më i madh i Daut Haradinajt (Video)

Kandidati për kr.yetar të Prishtinës, Daut Haradinaj i ftuar në një deb.at televiziv ka thënë se për shkak të mosz.batimit të planit të mobil.itetit, shumë lagje periferike dhe fshatra të kryeqytetit nuk kanë tran.sport publik.

Advertisement

Sipas Haradinajt, arsyeja se nuk ka kushte urbanistike për mbulimin e këtyre pjesëve nuk qëndron.

“Plani ishte që të ketë oper.atorë privat në pjesët ku nuk oper.on trans.porti publik, dhe me stan.darde te njejta”, tha Haradinaj.

Ndër të tjera, Haradinaj theksoi se moszbatimi i këtij plani ka dëm.tuar shumë oper.atorë pri.vat dhe në të njejtën kohë ka lënë pa shërbime me mijëra familje në lagje e fshatra te kryeqytetit.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

16 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

16 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

16 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

16 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

16 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

16 hours ago