Categories: Aktualitete

Nga Amb.asada Amerikane direkt për Albin Kurtin mesazh për sit.uatën në Veri, Ja cila është porosia e Amerikanëve

Giacobbe nga Amba.sada Amerikane takohet me Kurtin: Duhen hapa tē menjē.hershēm pēr t’i zvog.ēluar tens.ionet.I ngark.uari me punē nē Ambasa.dēn Amerikane nē Kosovē, Nicholas Giacobbe kētē tē enjte ēshtē takuar me kryemin.istrin e Kosovēs, Albin Kurtin, me tē cilin biseduan pēr zgjidh.jen e targa.ve dhe ҁēsh.tjeve tē tjera.

Advertisement

Giacobbe tha se ishte tak.im i mbarē me krye,ministrin Kurti, teksa tha se nē kētē takim u fol mbi rēnd.ēsinē e rian.gazhimit nē dia.logun e lehtēsuar nga Bashkimi Evropian dhe se nevojiten ha.pa tē menjēhershēm pēr tē zvogēluar tens.ionet mes Kosovēs e Serbisē pas si.tuatēs sē krijuar nē veri tē Kosovēs pas vendosjes sē recipro.citetit tē targ.ave nga ana e qeve.risē.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

3 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

3 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

7 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

7 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

7 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

7 hours ago