Categories: Aktualitete

Nga Amb.asada Amerikane direkt për Albin Kurtin mesazh për situ.atën në Veri, Ja cila është porosia e Amerikanëve

Giacobbe nga Amb.asada Amerikane takohet me Kurtin: Duhen hapa tē menjēhershēm pēr t’i zvogēluar te.nsionet.I ngarkuari me punē nē Amba.sadēn Amerikane nē Kosovē, Nicholas Giacobbe kētē tē enjte ēshtē takuar me kry.eministrin e Kosovēs, Albin Kurtin, me tē cilin biseduan pēr zgjidhjen e tar.gave dhe ҁēshtjeve tē tjera.

Advertisement

Giacobbe tha se ishte takim i mbarē me krye,ministrin Kurti, teksa tha se nē kētē takim u fol mbi rēndēsinē e riangazhimit nē di.alogun e lehtēsuar nga Bashkimi Ev.ropian dhe se nevojiten hapa tē menjēhershēm pēr tē zvogēluar t.ensionet mes Kosovēs e Serbisē pas si.tuatēs sē krijuar nē veri tē Kosovēs pas vendosjes sē reci.procitetit tē tar.gave nga ana e qev.erisē.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

SONDAZH:Kush mendoni se është politikan me i mirë: Thaçi apo Kurti ? Komentoni

albin Kurti politikan dhe akti.vist shqiptar, i cili sherbeu si krye ministri i Kosoves prej…

29 mins ago
  • Aktualitete

Ambasadori palestinez në Serbi: Nuk do ta njohim Kosovën!

Ambasadori i Pa.lest.inës në Serbi, Mohammed Nabhan ka bërë thirrje tek vendet arabe që t’i…

32 mins ago
  • Aktualitete

LAJMI I FUNDIT Nga Haga per Hashim Thaçin teper e rende qfar u zbulua

Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi ka dorëzuar në Dhomat e Spec ializuara dhe…

37 mins ago
  • Aktualitete

Grekët në delirium/ Ikona greke prap këndon shqip edhe thotë: ‘Emigrantët shqiptarë meritojnë edhe më shumë se kaq’

Dasho Kurti kompozitori dhe muzikanti i njohur shqiptar në Greqi këtë të mërkurë ishte i…

43 mins ago
  • Aktualitete

Bekë Berisha: Do tia n.xij jetën Albin Kurtit

Kandidati për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Bekë Berisha, ka folur për rolin e dep.utetëve të…

47 mins ago
  • Aktualitete

Grekët në delirium/ Ikona greke prap këndon shqip edhe thotë: ‘Emigrantët shqiptarë meritojnë edhe më shumë se kaq’

Dasho Kurti kompozitori dhe muzikanti i njohur shqiptar në Greqi këtë të mërkurë ishte i…

1 hour ago