Categories: Aktualitete

Ngjarje e paza.kontë në alpe: Gruaja e re përk.ëdhelet lak.uriq me viça dhe më pas su.lm.ohet nga nëna lopë

Një skenë e çud.itshme po ndodh në Qafën Oberalp në alpet zvicerane: një grua e zhve.shur po qëndron me viçat në kullotën e lopës dhe duket se është shumë e lumtur, shkruan blick.ch.

Advertisement

Një lope nënë nuk i pëlqen që dikush t`ia përkëdhel viçin, ajo sul mon gruan e zhve shur.
Lopët dhe viçat kullosin së bashku në një kullotë malore të harlisur. Një imazh ky jo i rrallë në malet zvicerane. Por, kësaj radhe e pazakonta ishte një grua që qëndronte lak uriq në mes të tufës. Kjo është pikërisht ajo që një lexuese e Blick vuri re në fund të gushtit në Qafën Oberalp në Graubünden të Zvicrës.Raportuesja nuk u beson syve të saj: “Papritur pashë një grua me lopët brenda kullotës së rrethuar”: Ajo ishte “lak uriq”.

Gruaja e zhve.shur bën selfie me lopët
Gruaja e zhv.eshur, që sipas lexueses raportuese është në të njëzetat, përkëdhel lopët dhe bën me ën.dje selfie pran tyre.
Ajo nuk dukej e hu.tuar. Kur u pyet pse shkoi tek lopët lak.uriq, e reja u përgjigj: “Unë thjesht u ndjeva mirë në atë mënyrë”.

Alpinistët e guximshëm e gjetën celularin pak më vonë dhe ia kthyen gruas së re.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

A ka përhajr, Ganimete Musliu vendos ti jep fund beqaris me këtë person që e njihni të gjithë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Ganimete Musliu asnjëherë pothuajse nuk ka bërë publike diçka nga…

18 mins ago
  • Aktualitete

A do e votonit Xhavit Halitin për President në vend të Vjosës?PO apo JO?

Haliti është ndër njerëzit më të paprekshëm në PDK, dhe në vazhdimësi ka qenë në…

20 mins ago
  • Aktualitete

“Shkurt dhe qartë” nga Yuri Kim: SHBA do u kërkojë llogari të korruptuarve, disa të tjerë janë në listë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e anë të një postimi në…

22 mins ago
  • Aktualitete

“Shkurt dhe qartë” nga Yuri Kim: SHBA do u kërkojë llogari të korruptuarve, disa të tjerë janë në listë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e anë të një postimi në…

22 mins ago
  • Aktualitete

Si agjente e Enver Hoxhës: Si ndodhi arr.atisja e Vaçe Zelës gjatë turneut në Greqi dhe pse u zem.ërua sigurimi

Nga Emisioni “Vetting” : “Pallati i madh i Kulturës”, mban titullin do.sja e Sigu.rimit të…

24 mins ago
  • Aktualitete

SONDAZH:Kush mendoni se është politikan me i mirë: Thaçi apo Kurti ? Komentoni

albin Kurti politikan dhe akti.vist shqiptar, i cili sherbeu si krye ministri i Kosoves prej…

1 hour ago