Categories: Aktualitete

O Albin Kurti: Amerika na njihte për njerëz të besës, po i dalim mashtrues

Analisti i mirënjohur politik dhe “eksperti i gjeopolitikës”, Dardan Islami, ka bërë një status interesant në profilin e tij në Facebook.

Advertisement

Ai ka përmendur katër ‘su.lme’ të kryeministrit Albin Kurti ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

“Amerika na ka njoftë për njerëz të besës, e na po i dalim komunista mashtrues!” – u shprej Islami.

Mes gjërave që përmend si mashtrime analisti është fjalët në shtypin evropian për rrëzimin nga pushteti sa ishte herën e parë Kurti në qeveri, pastaj Marrëveshja e Washingtonit dhe kontestimi i saj, çështja e gazit dhe së fundi tenderët njëburimor.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

3 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

3 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

7 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

7 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

7 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

7 hours ago