Categories: Aktualitete

“O BAC, shokët e tu Hashimi, Ramushi, Kadriu e të tjerë janë bërë milionera…”

Shkruan Kimete Berisha: Bac, ne nuk jemi mirë. Hashimi, Ramushi, Kadriu e shokët t’u jan,ë bë milionerë. Hashimi 10-të vjet e fundit u takua tinëz me ministrin e Millo sheviqit
Bac, ne nuk mund ta kuptojmë se si ka mundur Hashim Thaçi të jetë i gatshëm ta jep jetën për Kosovën, kur sot po don me dhonë Kosovën për jetën e tij. Familjen Jashari e lan vetëm. Liria asnjëherë më nuk është dukur e bukur, përveç atë ditë kur ka ‘zbritur’ në Kosovë. E shëmtuan komandantët. E vodhën, e rrjepën, e ke qpërdorën, bën tregti me të, derisa ia ulën çmimin për toke.

Advertisement

Unë s’di të ndje,hem si dikush, krenare.S’di çka është ajo ndjenjë. Çka i ndihmon zemrës krenaria? Si mund të ndjehesh krenare me sakr.ificën e tjetrit. Kisha pas qejf me ju ble nga një palë patika të reja, Nike keni qejf Ju të ritë, patika të shtr,enjta si ato të fëmijëve të koma ndantëve milionerë.

Ua kisha ble nga një akull,ore dhe ju kisha çu në kinema me pa filmin ‘Jeta është e bukur’; Dua të dëgjoj veç mirë për Ju, anipse më nuk më gëzojnë as lajmet e mira për veten time.Ju shikoj me bisht të syrit, sepse duhet m’i pas dy zemra me ju shiku me dy sy…dhe Ju dua shumë, Ju pasa,rdhësit e Kryetr,imit më të Bukur.
Falemi,nderit sa të ketë Jetë.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

A ka përhajr, Ganimete Musliu vendos ti jep fund beqaris me këtë person që e njihni të gjithë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Ganimete Musliu asnjëherë pothuajse nuk ka bërë publike diçka nga…

6 mins ago
  • Aktualitete

A do e votonit Xhavit Halitin për President në vend të Vjosës?PO apo JO?

Haliti është ndër njerëzit më të paprekshëm në PDK, dhe në vazhdimësi ka qenë në…

7 mins ago
  • Aktualitete

“Shkurt dhe qartë” nga Yuri Kim: SHBA do u kërkojë llogari të korruptuarve, disa të tjerë janë në listë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e anë të një postimi në…

9 mins ago
  • Aktualitete

“Shkurt dhe qartë” nga Yuri Kim: SHBA do u kërkojë llogari të korruptuarve, disa të tjerë janë në listë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e anë të një postimi në…

10 mins ago
  • Aktualitete

Si agjente e Enver Hoxhës: Si ndodhi arr.atisja e Vaçe Zelës gjatë turneut në Greqi dhe pse u zem.ërua sigurimi

Nga Emisioni “Vetting” : “Pallati i madh i Kulturës”, mban titullin do.sja e Sigu.rimit të…

11 mins ago
  • Aktualitete

SONDAZH:Kush mendoni se është politikan me i mirë: Thaçi apo Kurti ? Komentoni

albin Kurti politikan dhe akti.vist shqiptar, i cili sherbeu si krye ministri i Kosoves prej…

1 hour ago