Categories: Aktualitete

Osmani: UÇK nga toka dhe NATO nga qielli e bënë të mundur çlirimin tonë

Osmani: UÇK nga toka dhe NATO nga qielli e bënë të mundur çlirimin tonë.Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani bashkë me kryeparlamentarin Glauk Konjufca dhe kryeministrin Albin Kurti, me rastin e shënimit të 22- vjetorit të Ditës së Paqes kanë vizituar fshatin Poklek të Drenasit.Presidentja Osmani tha se po nderojnë kontributin e jashtëzakonshëm të secilit ushtar të NATO-s që i qëndruan përkrah Kosovës në momentet më të errëta të saj duke kujtuar edhe të gjithë të rënët e Poklekut, njofton Klankosova.tv. Sht yp v1de0n e p0shtme dhe ndiq pamjet

Advertisement

“22 vjet më parë kur sekretari i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson erdhi këtu na la një fjalë që na shërben edhe tani”.“Kudsho që mund të dyshoj në drejtësinë e intervenimit të NATO-s duhet të vijë në Poklek”, citon Osmani-Robertson.“Edhe vijmë sërish këtu jo se dyshojmë në intervenimin e NATO-s por për të kujtuar se çfarë ka ndodhur këtu. Dita e Paqes edhe Ditën e Çlirimit e edhe Ditë e Lirisë. Është të tria se ne u çliruam”.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kurti:Ky vend ka v.ua.jtur për një qeverisje të mirë si e jona! A PAJTOHENI?

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se për këtë vit rritja ekonomike do të jetë rreth…

8 hours ago
  • Aktualitete

Do ndodhë para Kuvendít të 11 dhjetorít, analístí plas “bombën”: Salí Berísha arrestohet

Analisti Frrok Çupi mëngjesin e sotëm plasi “bo.mbën” duke thënë se Sali Berisha do të…

14 hours ago
  • Aktualitete

Mediat Serbe Pas Takimi Mes 2 Qeverive: “Shqipëria Dhe Kosova Do Të Bashkohen”

“Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen”, kështu e nis artikullin media serbe b92.net.Një shkrim kushtuar…

14 hours ago
  • Aktualitete

Daçiq: Thaçi dhe Veseli duhet te denohen për ush.taret serb qe i humbem në…

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, tha se është mirë që Dhomat e Specializuara…

14 hours ago
  • Aktualitete

Sondɑzh: A duhet ti konfiskohet pasuria ish Kryeministrit Sali Berishës/Voto PO – JO

Pre.sioni i jashtëzakonshëm i Brukselit mbi kryeministrin Edi Rama, për të ndj.ekur shembullin e Kroacisë…

14 hours ago
  • Aktualitete

Medita Serbe “Bombardojne”Pas Deklarates Se Ramës, Se Do Të Votonte Haptas Për Bashkimin E Shqipërisë Me Kosovën

Deklarata e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama pas mbledhjes së përbashkët të dy, Shqipërisë dhe…

15 hours ago