Categories: Aktualitete

Pallaska: Albin Kurti Po Bëhet Si Enver Hoxha

Avokati Dastid Pallaska ka krahasuar liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti me diktatorin shqiptar Enver Hoxha. Ai ka thënë se ai është i ngjashëm me të për shkak të apetitit të tij për pushtet, njofton Klan Kosova.“Apetiti i tij për pushtet është absolutisht si i Enver Hoxhës dhe sikur që ishte i di ktat orëve të shekullit të kaluar dhe autokratëve të tanishëm”.Pallaska ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje tenton të ndryshojë sistemin kushtetues të Kosovës që në të ardhmen t’i sgurojë vetes një pushtet absolut.Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

“Në shumë vende edhe shumë më demokratike, pas një periudhe vetë populli e lyp një autokrat dhe ai është terreni ideal për një lëvizje sikur Vetëvendosja që ta shpalosin në thelb ideologjinë e tyre. Ky rend kushtetues nuk e akomodon kërkesën e tyre për pushtet”.“Vetëvendosje dëshiron t’ia vërtetojë qytetarit të Kosovës se ky rend kushtetues nuk mund të prodhojë qev eri sta bile. Kjo është në përputhje me ideologjinë e Vetëvendosjes që do ta bëjë nesër në pushtet. Një prej mënyrave se si një lëvizje populiste rritet është kur propaganda e saj nuk testohet në pushtet. Gënjeshtra mbi të cilën është ngritur të mos shpaloset asnjëherë para publikut”.Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

9 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

9 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

9 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

9 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

11 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

12 hours ago