Categories: Aktualitete

Pamje/ Momenti kur Kurti “go.det” Bërnabiqin në Tiranë

Ai i bëri thirrje Serbisë që të njohë Kosovën si shtet të pav.arur. Ndërsa, kryemin.istrja serbe, Ana Bërnabiq u përgjigj duke thënë se form.ati aktual funksionon mirë dhe se nuk ka asnjë argu.ment ligj.or për të ndryshuar asgjë. “Sepse Kosova është pjesë e Serbisë”, tha ajo.Bërnabiq tha se Kosovën nuk e njohin pesë anëtare të BE-së, se Kosova nuk është anë.tare e OKB-së dhe se në atë kuptim nuk mund të ketë sta.tus tjetër nga ai ekz.istues.
Kurti iu përgjigj asaj me një pyetje: “Çfarë do të bësh, a dëshiron të na push.tosh?”. Ndërsa Bërnabiq u përgjigj: “Si mendoni se po e okupojmë terr.itorin tonë?”,pamjet flasin vet dhe vet analizoni fill me posht

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

3 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

4 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

7 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

7 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

7 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

7 hours ago