Categories: Aktualitete

Para nê banka, vila dhe shtêpi qê s’numêrohen do vini duart nê kokê nga pasuria e Ilir Metês dhe Monika Kryemadhit

Prona, para nê bankê, automjet me vlerê 30 mijê Euro, tokê me sipêrfaqe 1200m2, kontratê pêr njê apartament me sipêrfaqe 317m2, janê kêto tê dhêna nê deklaratên e pasurisê sê vitit 2013 pêr çiftin Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi, tê cilêt asokohe llogarisnin edhe njê kredi prej 175 mijê Euro tê marrê nê vitin 2010 pêr njê blerje apartamenti.

Advertisement

Pêr çiftin Meta-Kryemadhi shihet njê rritje e ndjeshme e pasurisê nê vitin 2014, kur zonja Kryemadhi bêhet pronare me 100% e 13 apartamenteve pêrfituar nga njê kontratê me Agikons nê vitin 2008, pêrcaktimin nê natyrê tê pjesês takuese pêr tokên qê ajo posedonte.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

8 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

8 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

10 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

10 hours ago