Categories: Aktualitete

Parlamenti Evropian vjen me nje vendim per Kosoven qe po “dridh” serbine. Vizat po behen

Parlamenti Evro pian me shumicë dërmuese kanë mbështetur li,beralizimin e vizave për Kosovën.Raportuesja për Kosovën në këtë institucion, Viola Von Cramon ka bërë të ditur se li,beralizimin e vizave për Kosovën e kanë mbështetur 472 eurodeputetë.Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

“Në votimin plenar për raportin për Kosovën në Parlamentin Evro pian, shumica dërrmuese mbësh,tet li,beralizimin e vizave për qytetarët e Kosovës dhe kërkon nga Kë,shilli i BE-së që të veprojë. 472 pro, 165 kundër dhe 41 abstenime”, ka shkruar Von Cramon.Eurodeputetja Von Cramon, sot në de,batin për raportin e progresit për Kosovën në Parlamentin Evro pian ka kërkuar edhe njëherë që Kë,shilli i BE-së të veprojë dhe të li,beralizojë vizat që ka premtuar për Kosovën.Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

55 mins ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

57 mins ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

59 mins ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

1 hour ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

1 hour ago