Categories: Aktualitete

Pasi E Hoqi Nga PD-Ja, Berisha I Nxjerr Bojën Bashës/ Tregon Një Gjë E Cila Ka Kohë Që ….

Ish-kryemi.nistri Sali Berisha ka bërë një dek.laratë shumë të förtë mbrëmjen e djeshme për kryedemo.kratin Lulzim Bahsa.

Advertisement

Ai u shpreh se Basha vendosi që ta hiqte nga grupi par.lamentar i PD-së për interesa personal, pasi ka disa vite që nuk shkon në SHBA. Me këtë dek.laratë, Berisha la të nënkuptohej se nëse BAsha nuk do ta kishte pérjashtuar, atëherë SHBA do ta shpallte edhe kryedem.okratin “non grata”, ndaj Basha vendosi të shpétojë veten e tij.

“Pabesia njerëzore thyen çdo lojë dhe çdo moraI. Një akt të cilin e njoftoi 20 minuta përpara se të dalë në mesazhin e tij. Ma than ë telefon dhe unë e kundérshtova në mënyrë kate.goriike sepse nuk ishte tagri i tij një vendim i tillë. E kundérshtova në mnëyrë të prerë. Pasi foli me mua, ai doli bëri njoftimin pa lajmëruar grupin parla.mentar. Mbledhjen e kishte thirrur jo ëpr diskutím, por për njoftimin.
Gjithçka ka bërë, e ka bërë për inte.resin e tij personal. Kishte një interes personal ai. Ka disa vite që nuk shkon në Shtetet e Bashkuara. Ka bere nje bisedë tre ditë më parë. Më tha se na del probIem me ate ligjin. Cilin Iigj i thashë une? Dekrimiin.alizimi është për gjera konkrete. Ky ishte në përgjithësi. Ne s’mund të trans/ferojmë sovra.nítetin. Mos e bëj këtë i thashë”, tha Berisha.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

2 hours ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

2 hours ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

2 hours ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

2 hours ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

2 hours ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

2 hours ago