Categories: Aktualitete

Pesë sekrete nga Bill Gates për të jetuar të lumtur

Për një miliarder si Bill Gates, që ka gjithçka në jetë, duket se ekz istojnë disa se krete të vogla që e bëjnë jetën tonë më të lumtur dhe më të plotësuar.Flisni me veten tuaj për të ardhmenDhe mos mendoni gjithmonë për veten tuaj vetëm gjatë 20 viteve të para të je’tës.Ne të gjithë dialogojmë me 20 vjeçarin që është tek ne, në çdo moshë. Shikojeni me prioritet të ardhmen tuaj në çdo kohë dhe moshë, shkruan Class. SHT YP V!DE0N E MP0SHTME

Advertisement

Ndiqni qëllimet tuaja.Ndiqni angazhimet që keni vendosur për veten, përpiquni të arrini qëllimet tuaja – dhe bëni që gjërat që dëshironi të ndodhin.Askush nuk ka kontroll mbi gjithçka, por të paktën duhet të provojmë.Të qenit vetëmohues.Duke qenë altruist, duke ndihmuar të tjerët, duke bërë bamirësi, duke qenë mbështetës, kjo mund të na bëjë të lumtur çdo ditë të je’tës sonë.
Është e mirë edhe për shëndetin tuaj. Dhe mirënjohja na bën edhe më të lumtur.Bëni më shumë stërvitje.Ushtrimi është i mirë për përmirësimin e humorit, uljen e depresionit kronik duke rritur nivelin e ser oton inës dhe duke ndihmuar trurin të rregullojë gjendjen shpirtërore, gjumin dhe oreksin.SHT YP V!DE0N E MP0SHTME

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kurti:Ky vend ka v.ua.jtur për një qeverisje të mirë si e jona! A PAJTOHENI?

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se për këtë vit rritja ekonomike do të jetë rreth…

10 hours ago
  • Aktualitete

Do ndodhë para Kuvendít të 11 dhjetorít, analístí plas “bombën”: Salí Berísha arrestohet

Analisti Frrok Çupi mëngjesin e sotëm plasi “bo.mbën” duke thënë se Sali Berisha do të…

16 hours ago
  • Aktualitete

Mediat Serbe Pas Takimi Mes 2 Qeverive: “Shqipëria Dhe Kosova Do Të Bashkohen”

“Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen”, kështu e nis artikullin media serbe b92.net.Një shkrim kushtuar…

16 hours ago
  • Aktualitete

Daçiq: Thaçi dhe Veseli duhet te denohen për ush.taret serb qe i humbem në…

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, tha se është mirë që Dhomat e Specializuara…

16 hours ago
  • Aktualitete

Sondɑzh: A duhet ti konfiskohet pasuria ish Kryeministrit Sali Berishës/Voto PO – JO

Pre.sioni i jashtëzakonshëm i Brukselit mbi kryeministrin Edi Rama, për të ndj.ekur shembullin e Kroacisë…

16 hours ago
  • Aktualitete

Medita Serbe “Bombardojne”Pas Deklarates Se Ramës, Se Do Të Votonte Haptas Për Bashkimin E Shqipërisë Me Kosovën

Deklarata e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama pas mbledhjes së përbashkët të dy, Shqipërisë dhe…

16 hours ago