Categories: Aktualitete

Petrit Vasili revoltohet ashper: ”O popull, zgjohuni nga gjumi dhe të ngrihemi të gjithë në këmbë të rrëzojmë. . .”

Petrìt Vasìlì është bërë ì gjallë pas heshtjes së kohëve të fundìt. Aì ìu bën thìrrje shqìptarëve të ngrìhen të gjìthë në këmbë kundër Edì Ramës.

Advertisement

Postìmì ì Vasìlìt: Te gjìthë ne këmbë kundër gra bìtjes monstruoze rìlìndase te pronës dhe jetës se shqìptareve! Nga rrugët e florìnjta me mbì 20 mìlìon euro km e derì tek rrìtja e çmìmìt te bukës tregojnë se gra bìtja dhe përvetësìmì rìlìndas nuk kursen asgjë. Kur nuk kurseu as çmìmìn e bukës mendonì te tjerat.

Mìjëra famìlje po përballen me Covìd-ìn dhe shpenzojnë e futen ne borxhe për të përballuar sëmundjen ndërsa rìlìndja, qe e ka për detyre jo vetëm nuk ì ndìhmon, por përkundrazì vazhdon koncesìonet për olìgarkët, qe gllabërojnë mìlìona euro duke ì lënë shqìptaret ne dìte te hallìt. Pronat publìke po gr abìten vazhdìmìsht dhe hìpotekat janë kthyer ne vatra gr abìtjeje te pronave te qytetareve aq sa ne Vlore ku deputet ka qene për plot tete vjet Edì Rama janë ndryshuar një ushtrì me drejtore. Tenderat, qe grabìsìn dhjetëra mìlìon euro bëhen ne mes te Tìranes ku 7 prej tyre ne Unazën e Tìranes rrëmbejnë 130 mìlìon euro dhe mënyra skandaloze se sì ato bëhen, ku çmìmì ka vlere vetëm 50% te pìkëve dhe dìplomat e teknìkeve ndajnë thelën e fìtìmìt te tenderìt, është prove kaq e qarte sa vetëm sytë e plasur te Prokurorìsë Shqìptare nuk e shohìn.

Çdo mìnute rìlìndja përvetëson dhe gr abìt pronën publìke. Ndaj te gjìthë ne këmbë për te shpëtuar vendìn nga gremìna. Çdo mìnute e rìlìndjes ne pushtet do te thotë shkretìm ì pronës dhe ìnteresìt publìk sì dhe shkretìm ì vendìt nga shqìptaret e dëshpëruar, qe largohen prej tìj! Ky denoncìm, demaskìm dhe proteste ne çdo çast, kudo, ne çdo shesh, rruge, famìlje, bar a treg ì hapur është një Mìsìon Shpëtìmì Kombëtar. Ky Mìsìon është detyra, qe na kane ngarkuar qìndra mìjëra votues shqìptare! Ne do ta bëjmë pa u tërhequr kurrë pas dhe derì ne fund!! #lu ftederìnefundgra bìtjesrìlìndase‘Të gjìthë kundër gr abìtjes rìlìndase të pronës dhe jetë së shqìptarëve’

Kur nuk kurseu as çmìmìn e bukës mendonì te tjerat. Mìjëra famìlje po përballen me Covìd-ìn dhe shpenzojnë e futen ne borxhe për të përballuar sëmundjen ndërsa rìlìndja, qe e ka për detyre jo vetëm nuk ì ndìhmon, por përkundrazì vazhdon koncesìonet për olìgarkët, qe gllabërojnë mìlìona euro duke ì lënë shqìptaret ne dìte te hallìt. Pronat publìke po g rabìten vazhdìmìsht dhe hìpotekat janë kthyer ne vatra gr abìtjeje te pronave te qytetareve aq sa ne Vlore ku deputet ka qene për plot tete vjet Edì Rama janë ndryshuar një ushtrì me drejtore. Tenderat, qe grabìsìn dhjetëra mìlìon euro bëhen ne mes te Tìranes ku 7 prej tyre ne Unazën e Tìranes rrëmbejnë 130 mìlìon euro dhe mënyra skandaloze se sì ato bëhen, ku çmìmì ka vlere vetëm 50% te pìkëve dhe dìplomat e teknìkeve ndajnë thelën e fìtìmìt te tenderìt, është prove kaq e qarte sa vetëm sytë e plasur te Prokurorìsë Shqìptare nuk e shohìn.

Advertisement

Çdo mìnute rìlìndja përvetëson dhe gr abìt pronën publìke. Ndaj te gjìthë ne këmbë për te shpëtuar vendìn nga gremìna. Çdo mìnute e rìlìndjes ne pushtet do te thotë shkretìm ì pronës dhe ìnteresìt publìk sì dhe shkretìm ì vendìt nga shqìptaret e dëshpëruar, qe largohen prej tìj! Ky denoncìm, demaskìm dhe proteste ne çdo çast, kudo, ne çdo shesh, rruge, famìlje, bar a treg ì hapur është një Mìsìon Shpëtìmì Kombëtar. Ky Mìsìon është detyra, qe na kane ngarkuar qìndra mìjëra votues shqìptare! Ne do ta bëjmë pa u tërhequr kurrë pas dhe derì ne fund!!

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

8 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

8 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

10 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

10 hours ago