Categories: Aktualitete

Plaku Që Agjëroi 85 Ramazana Sot Është 98 Vjeçar Dhe Nuk E Lë Namazin

Mund të ju duket e çuditshme por Mehmet Tahiraj, 98-vjeç nga Drenasi ka arritur që ta agjërojë edhe këtë muaj të Ramazanit. Kështu bëhen 85 herë që Tahiraj ka agjëruar gjatë jetës së tij. “Namaz jam munduar me bë gjithmonë që nga mosha 14-vjeçare kam filluar me agjërua” shprehet për RTV Dukagjinin i moshuari nga Drenasi.JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT DYKE E HAP HASPIREN REK ALMEUES ME POSHTE.

Advertisement

Përkundër moshës Mehmeti ndjehet i fortë dhe thotë se s’ka ndie asnjë vështirësi madje edhe ka kryer edhe punë gjatë agjërimit. “Nuk më ka ardhur zor hiç në verë kemi agjëruar kemi korrë dhe kemi kositë në Ramazan” shprehet Mehmet Tahiraj. Ai shpeshherë del edhe të falet në xhaminë që nuk është edhe afër shtëpisë së tij. hvp v1de0n e mp0shtme

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kurti:Ky vend ka v.ua.jtur për një qeverisje të mirë si e jona! A PAJTOHENI?

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se për këtë vit rritja ekonomike do të jetë rreth…

8 hours ago
  • Aktualitete

Do ndodhë para Kuvendít të 11 dhjetorít, analístí plas “bombën”: Salí Berísha arrestohet

Analisti Frrok Çupi mëngjesin e sotëm plasi “bo.mbën” duke thënë se Sali Berisha do të…

14 hours ago
  • Aktualitete

Mediat Serbe Pas Takimi Mes 2 Qeverive: “Shqipëria Dhe Kosova Do Të Bashkohen”

“Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen”, kështu e nis artikullin media serbe b92.net.Një shkrim kushtuar…

14 hours ago
  • Aktualitete

Daçiq: Thaçi dhe Veseli duhet te denohen për ush.taret serb qe i humbem në…

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, tha se është mirë që Dhomat e Specializuara…

14 hours ago
  • Aktualitete

Sondɑzh: A duhet ti konfiskohet pasuria ish Kryeministrit Sali Berishës/Voto PO – JO

Pre.sioni i jashtëzakonshëm i Brukselit mbi kryeministrin Edi Rama, për të ndj.ekur shembullin e Kroacisë…

14 hours ago
  • Aktualitete

Medita Serbe “Bombardojne”Pas Deklarates Se Ramës, Se Do Të Votonte Haptas Për Bashkimin E Shqipërisë Me Kosovën

Deklarata e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama pas mbledhjes së përbashkët të dy, Shqipërisë dhe…

14 hours ago