Categories: Aktualitete

Pllakos tràgjedia/ Shuhet ne mes te rruges familja shqiptare ne Greqi: Shpeton vetem djali 17-vjecar

Advertisement

Një aks ident tr agjik i ka marrë je.tën 3 anëtarëve të një familje shqiptare në Greqi.Ngjarja ndodhi në qytetin e Domokous.

Mësohet se makina ku udhëtonte familja shqiptare është përplasur kokë më kokë me një kamion me çisternë. Mediat greke raportojnë se për pasojë nga pë.rplasja fa tale kanë ndërruar je.të babai 46-vjeçar, gruaja e tij 43 vjeçe dhe vajza e tyre, 22 vjeçe. I vetmi i mbijetuar, është djali 17-vjeçar, i cili ka mbetur i pla gosur, ndërsa ndodhet jashtë rr ezikut për jetën. Aktualisht ai është shtruar në spi.talin e Lamias.

Sipas kryetarit të Komunitetit të Koromilisë, Dimitris Giataganas, në këtë aks rrugore brenda 1 vit e gjysmë deri në 2, ka pasur 8 aks.idente, dy prej tyre me v d.ekje. Ai tha se asfalti në këtë rrugë është i vjetër dhe në shiun e parë ai bëhet i rrëshqitshëm. Deri më tani nuk dihen rrethanat e ak sid.entit të rë.ndë. Ngushellime Familjes

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kurti “me dy fytyra” dje e lavdonte e sot e akuzon diasporën, ata janë “rreziku i parë..do ta sjellin virusin…”

Kr yeministri Albin Kurti duket se ka ndërruar mendje në relacion me diasporën. Ai deri…

1 min ago
  • Aktualitete

Rrahman Jasharaj: Albin nëse punët si kryeminstër nuk t’dalin boll, hajde bëhu anëtar i yni

Në emisionin ‘Pressing’ në T7 po diskutohet për përp.lasjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti…

3 mins ago
  • Aktualitete

Çedomir Jovanoviç Unë jam i mendimit se populli Shqiptarë është i Fjalës dhe Besnik

Lideri i Partisë Liberale Demokratike në Serbi, Cedomir Jovanoviç ka deklaruar se stabil ieti i…

4 mins ago
  • Aktualitete

‘Lista Serbe largohet nga Qeveria Kurti’

Njohësi i marrëdhënieve shqiptaro-serbe, Fatmir Sheholli, thotë se presidenti serb, mund t’i tërheq ministrat nga…

8 mins ago
  • Aktualitete

Sheshel: Shqiptaret janë si “kingja”, Nuk mund te bëjnë asgjë

Udhëheqësi radikal i Serbisë, Vojisllav Sheshel tha sonte se shqiptarët nuk mund të bëjnë asgjë…

11 mins ago
  • Aktualitete

Rrahman Jasharaj: Albin nëse punët si kryeminstër nuk t’dalin boll, hajde bëhu anëtar i yni

Në emisionin ‘Pressing’ në T7 po diskutohet për përpl.asjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti…

3 hours ago