Categories: Aktualitete

Plot kosovarë për inati të Albin Kurtit bëhen me Serbinë

Nga Viktor Buzhala

Advertisement

Padyshim që veprimi i ndërmarrë nga Q/everia e Kosovës në veri ishte hap i qëlluar. Recip/rociteti zatën, gjithmonë duhet të ndërmirret. Madje, ky hap është dashur të ndërmirret qysh para 10 vjetesh. Por, atëherë kishim qev/eri tjetër e kry/eministër tjetër.

Pra, në fund efekti i këtij veprimi ishte: Serbia duhet ti pranojë simb/olet e Kosovës, s’ka tjetër alternativë.

Por, habit fakti se si disa kosovarê, kryesisht gazetarë, analistë e pak nga opo/zita, për inati të Albin Kurtit bëhen edhe me Serbinë.

Pse e keni këtë inat, pse frik/ësoheni kaq shumë nga ai? Keni mendu që ka me ua mbyllë gojën. Po e sha/ni sa po mundeni, as që po ua kthen.

Advertisement

Veprimeve shtetërore ku na kthehet dinj/iteti duhet ti gëzohemi të gjithë. Ai ska faj pse ia lanë atij të ndërmerr këtë veprim. Ka mundur ta ndërmarrë në kohë fush/ate edhe Hashim Thaci, edhe Isa Mustafa.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

1 hour ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

1 hour ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

1 hour ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

1 hour ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

1 hour ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

1 hour ago