Categories: Aktualitete

“Po na pushtojnë UFO-t”, hetuesit hedhin dyshime: Po marrin delet


Gjatë viteve të fundit, qindra fermerë në Irlandën e Veriut kanë raportuar bagëti që vdisnin në rrethana misterioze. Lidhur me këto ngjarje hetuesit paranormalë fajësojnë vizitorët nga botët e tjera. Sht yp mark.etingun e p0shtem

Advertisement

Eksperti Carl Nally shprehet se ai hetoi vdekjet e pothuajse 600 deleve në një fermë në Irlandën e Veriut. Ai tha se deleve i ishte prerë gjuha dhe këtë mund ta kenë bërë jashtëtokësorët.
Mijëra kafshë fermash në MB dhe Irlandë, madje edhe kafshë shtëpiake po vriten nga forma të tjera të jetës, pretendon ai sipas Daily Star.

Në librin e tij “Rrethi i mashtrimit”, Carl ka shkruar: UFO-t në Irlandë dhe më tej po eksperimentojnë mbi kafshët. Carl, themelues i UFO dhe Paranormal Research Ireland, gjithashtu është shprehur: Ne kemi hulumtuar dhe hetuar fermën ku ngordhën rreth 600 kafshë që i ishin nënshtruar një procedure kirurgjikale për të hequr pjesë specifike të trupit.“Në të gjithë botën, kafshët janë gjetur njësoj të ngordhura dhe duke të kulluar plotësisht në gjaku”, shprehetCarl i cili ka frikë se njerëzit do të jenë të radhës.Delet në Mbretërinë e Bashkuar gjithashtu janë vërejtur se sillen çuditshëm, sikur të kontrolloheshin nga një forcë e botës tjetër.Nuk është hera e parë që ekziston frika për të huajt që sulm.ojnë kafshët e fermave. Në vitin 2011, dosjet e bujshme të deklasifikuara të FBI zbuluan se Shtëpia e Bardhë ishte në panik pas raporteve se jashtëtokësorët po vri.snin lopët.Në Prill 2015, fermerët në Islandë mbetën të hutuar kur më shumë se 5,000 dele vdiqën në një incident i cili është ende i pashpjegueshëm.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

18 mins ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

20 mins ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

22 mins ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

24 mins ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

25 mins ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

27 mins ago