Categories: Aktualitete

PO, PO, PO / Holanda libe.ralizon vizat për Kosovarët, shkoni në Amsterdam nga kjo datë pa vizë

Vjen Lajmi Bomba.stik Për LIBERALIZ.IMIN E Vizave Nga Holanda Për Kosovë. Holanda, njëra nga shtetet ske.ptike të BE-së për lib.eralizim të vizave për Kosovën me anë të një letre urimi të kryem.inistrit të këtij vendi për homo.logun e tij kosovar ka thënë se Holanda e mbështetë Kosovën me gjithë zemër, njofton ZKM.

Advertisement

Në letrën e tij kryemi.nistri Mark Rutte e ka uruar Kurti duke i thënë se ka marrë ma.ndat të fortë dhe se shteti i tij është i përkushtuar ndaj rrugës së Kosovës drejt integ.rimit evropian.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

2 hours ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

2 hours ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

2 hours ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

2 hours ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

2 hours ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

2 hours ago