Categories: Aktualitete

Popi Serb: Nëse Shqiptarët na e marrin Kosovën! Më mirë të zhdυ.kemi nga faqja e dheut!

Irinej Buloviç, Ish kl.riku Ortσdoks serb, njëherësh edhe pesh.kop i Baçkës, ka shtyrë prσpa.gandën e mëtutjeshme të udhëheqësve paraardhës të Serbisë, se Kosova është djepi i Serbisë.

Advertisement

Në një intervistë për “Pečat”, Peshkσpi i Bačka Irinej thotë se “Serbia është e përcaktuar për Kosovën, ne do ta mbajmë atë të gjithë kohën”, raporton B92.

“Në fund të fundit, është e qartë: ai që dëshiron të na marrë një pjesë të terrί.torit tonë, nuk dëshiron vetëm Kosovën tone, ai dëshiron një pjesë prej nesh.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

SONDAZH:Kush mendoni se është politikan me i mirë: Thaçi apo Kurti ? Komentoni

albin Kurti politikan dhe akti.vist shqiptar, i cili sherbeu si krye ministri i Kosoves prej…

42 mins ago
  • Aktualitete

Ambasadori palestinez në Serbi: Nuk do ta njohim Kosovën!

Ambasadori i Pa.lest.inës në Serbi, Mohammed Nabhan ka bërë thirrje tek vendet arabe që t’i…

45 mins ago
  • Aktualitete

LAJMI I FUNDIT Nga Haga per Hashim Thaçin teper e rende qfar u zbulua

Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi ka dorëzuar në Dhomat e Spec ializuara dhe…

50 mins ago
  • Aktualitete

Grekët në delirium/ Ikona greke prap këndon shqip edhe thotë: ‘Emigrantët shqiptarë meritojnë edhe më shumë se kaq’

Dasho Kurti kompozitori dhe muzikanti i njohur shqiptar në Greqi këtë të mërkurë ishte i…

57 mins ago
  • Aktualitete

Bekë Berisha: Do tia n.xij jetën Albin Kurtit

Kandidati për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Bekë Berisha, ka folur për rolin e dep.utetëve të…

1 hour ago
  • Aktualitete

Grekët në delirium/ Ikona greke prap këndon shqip edhe thotë: ‘Emigrantët shqiptarë meritojnë edhe më shumë se kaq’

Dasho Kurti kompozitori dhe muzikanti i njohur shqiptar në Greqi këtë të mërkurë ishte i…

2 hours ago