Categories: Aktualitete

PR IFTI SERB: “Ne do të kthehemi në Kosovë, ajo tokë është e jona, jo e Shqiptarëve!”

Kreu i K ishës O rtodokse: Do të kthemi në Kosovë, është toka e jonë, ajo U shtri është e përkohshme. Në një dalje pu blike, ai tha se “ata që kanë ha rruar Car Llazarin (pr inci serb që u v ra në Betejën e Kosovës) tashmë janë të m aIIkuar nga Zoti. Ka ardhur koha me b ekimin e tij që të kthehemi përsëri në Kosovë”.

Advertisement

Pas një c eremonie l iturgjike në një kishë në Q afën e Prijedorit, ai tha se ndryshimi i q everisë në Mal të Zi është shenjë e dhënë nga lart “që mb ushi shp irtrat e këtij populli përsëri dhe filloi përsëri. të b esosh në dr itën e p ërje tshme ”.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

8 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

8 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

9 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

10 hours ago