Categories: Aktualitete

Presidenti Kroat Me Fjalim Te Fuqishem Per Kosoven Ja Sa Ushtare Kroat Do Ti Dergoj Ne Kosove

Kroacia do ta rrisë prezencën ush.tarake në Kosovë në kuadër të for.cave paqeruajtëse të NATO-s.Një gjë e tillë është konfirmuar sot nga presidenti i Kroacisë ZoranMilanoviq, i cili tha se ven.di i tij do të dërgojë rreth 150 ushtarë në Kosovë, raporton “Ne kemi një kohë të re para nesh. Për disa ditë, 150 usht arë tanë do të shkojnë në Kosovë. Kjo i shqetëson fqinjët tanë, megjithëse nuk ka për qëllim t’i shqetësojë ata, nuk synon një provokim, është e drejta jonë. Ne marrim pjesë në të dhe do të sillemi në atë mënyrë,” tha Milanoviq duke iu përgjigjur pyetjes së mediave rreth kri.tikave nga Serbia për shkak të dërgimit të trupave shtesë në kuadër të KFOR-it.Ndryshe, shtimin e konti.ngjentit kroat në kuadër të KFOR-it e ka konfirmuar edhe gjatë vi.zitës së tij të fundit në Kosovë, ministri i Jashtëm Gordan Gërliq-Radman.DUKE E HAP HAPSIREN REKL AMUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

15 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

15 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

15 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

15 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

15 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

15 hours ago