Categories: Aktualitete

Problemet me tir.oiden prekin 2-të 3-tën e popullsisë: Ja kura e cila do t’iu lej pa fjalë që javën e parë të përdorimit


Gje.ndra tir oide është gjendra më e madhe e sistemit en.dokrin, përgjegjëse për zhvillimin mendor dhe fizik të njeriut.

Advertisement

Nëse një individ lind pa gjendrën tiro.ide, është 100% e sigurtë që do të ketë prapambetje të rëndë mendore, e cila njihet ndryshe me termin mjekësor kret.inizëm.
Hor monet e prodhuara nga gjendra tir oide janë shumë të rëndësishme pasi sti mulojnë qelizat e metabolizmit. Në artikullin e sotëm do ju propozojmë një recetë natyrale që kuron hipo.tiroidizmin që është ulja e funksionit të tir.oides.

Hip.otir.oidizmi prek 2-3 të popullatës. Ajo prek kryesisht femrat në raportin 3 me 1 dhe shfaqet zakonisht pas të 30-ve. Disa prej shenjave kryesore janë:
-Ndjenjë e lodhjes, plogështisë ose depr esionit. -Lëkurë e thatë dhe thonj të bri shtë.
-Paaftësi për të duruar të ftohtit. -kapsllek

-Probleme me kujtesë dhe vështirësi në të menduarit e qartë.
Përbërësit: 40 kokrra arra të njoma, 1 kg mjaltë organik dhe 1 vazo qelqi.Këshillohet të përdorni arra të njoma në ngjyrë jeshile të cilat përmbajnë më shumë selen se arrat e bëra. Lajini mirë e mirë me ujë të rrjedhshëm dhe më pas ndajini në katër pjesë.

Duke qenë se arrat janë akoma të njoma, lëkura e tyre do të pritet lehtësisht dhe do të tretet po aq lehtësisht. Më pas vendosini në një enë qelqi dhe shtoni mjaltin. Mjalti duhet të jetë organik dhe të mos përmbajë sheqer të shtuar.

Advertisement

Mbylleni enën hermetikisht dhe mbajeni në errësirë për 1 javë. Këshillohet të konsumoni dy lugë çaji nga përzierja e mësipërme në mëngjes esull dhe një lugë çaji para se të flini. Rezultatet do ju habisin që javën e parë të përdorimit, ju lutemi na ndihmoni që të mirmbajmë faqen vetëm duke sht.ypur(mbi foton) që ndodhet më poshtë.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

16 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

16 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

16 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

16 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

16 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

17 hours ago