Categories: Aktualitete

Provojeni fatin sepse gjasat janë të mëdha: Vjen lajmi i mirë për të gjithë shqiptarët që duan të ikin në Amerikë

Advertisement

Aplikimet për lotarinë amerikane do të hapen edhe këtë vit. Departamenti i Shtetit ka njoftuar se aplikimet do të hapen më 6 tetor. Aplikimet do të hapen të mërkurën në orën 12:00 dhe do të zgjasin deri në 9 nëntor.

Kjo është një mënyrë mjaft e mirë për ata që duan të provojnë fatin dhe të prekin ëndrrën amerikane. Megjithatë, ende e paqartë është se çfarë po ndodh me fituesit e viteve të shkuara.
Një pjesë e madhe e atyre që kanë fituar ngelën pa takime. Gjithsesi, tashmë është e konfirmuar. Aplikimet për vitin e ardhshëm hapen javën që vjen dhe ku i dihet, mund të jeni edhe ju fitues.
Do aplikoni këtë vit? E keni linkun më p0shtë:
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

LVV pa Albin Kurtin s’do ta kalonin as pragun

Dukekomentuar rezultatin e zgjedhjeve, gazetari Leonard Kerquki përmes një po stimi në Facebook, tha se…

1 hour ago
  • Aktualitete

A duhet të shpallet Edi Rama kryeministri më i mirë Shqipëtarë apo Albin Kurti?

Sondazh i bërë online nga portali ynë nga dita e sotme do të kemi mundesi…

1 hour ago
  • Aktualitete

Berat Buzhala “Urdhëron” Kosovarët mos të shkojnë për pushime në Shqipëri

Gazetari Berat Buzhala pas ngjarjeve me turistët spanjoll ka ironizuar me një postim në facebook:…

2 hours ago
  • Aktualitete

Bekim Jashari ishte në GARË kundër Sërbise, ata që se votuan TURP ju qoftë

Për zgjedhjet në Drenicë dhe fitorën e PDK-së, kundër Bekim Jasharit ka reaguar përsëri veprimtari…

2 hours ago
  • Aktualitete

Jashari: Të turpëruar duhet të ndihen ata që morën peng votën e qytetarëve, ne jemi fitues të vërtetë të zgjedhjeve

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar sërish pas rezultateve preliminare…

2 hours ago
  • Aktualitete

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa…

2 hours ago