Categories: Aktualitete

Pse tradhtojnë burrat? Ja shenjat paralajmëruese që duhet t’i dini

Pika e përbashkët për tradhtinë në të gjitha rastet është se bëhet pa dijeninë ose pëlqimin e partnerit dhe kjo i bën ata të ndihen të tradhtuar, xheloz, të lënd.uar ose të refuzuar.Rreth një në pesë burra e pranojnë tradhtinë ndaj partneres së tyre, ka zbuluar një sondazh nga “The Sun”.

Advertisement

Jo të gjithë bien dakord për atë që konsiderohet tr adhti. Shumë njerëz mendojnë se tra dhti do të thotë të kesh një marrëdhënie se ksu ale me dikë që nuk është partneri yt, transmeton lajmi.net.
Për disa, se.k.si nuk është aq i rëndësishëm. Ata besojnë se kjo do të thotë të biesh në dashuri me dikë tjetër. Sht yp mark.etingun e p0shtem

Por të tjerët mendojnë se një puthje apo edhe thjesht krijimi i një miqësie të thellë ose lidhje emocionale është tr adhti.Pika e përbashkët për tradhtinë në të gjitha rastet është se bëhet pa dijeninë ose pëlqimin e partnerit dhe kjo i bën ata të ndihen të tra dhtuar, xheloz, të lënduar ose të refuzuar.Pse tradhtojnë burrat?Kërkimet tregojnë se burrat kanë më shumë gjasa të tradhtojnë partneren me një mikeshë, me dikë me të cilin punojnë ose me dikë që kanë takuar në një aplikacion online për takime ose media sociale.
Çfarë e bën një burrë të tradhtojë?

Nuk ka asnjë arsye pse një burrë tradhton. Ndonjëherë, kjo ndodh për shkak se ai thjesht dëshiron s e.ks më shumë ose ndryshe. Ose ai mund të jetë i mërzitur ose i p akënaqur në marrëdhënie.Shenjat paralajmëruese se partneri ju tradhton.Kur një burrë tradhton, ka disa sjellje që duhet t’i vini re tek ai:

Ai mund të ndalojë seksin me ju ose të jetë më pak i dashur.
Ai papritmas fillon të kalojë shumë kohë në telefon ose përpiqet ta fshehë atë.
Ai mund të ndryshojë rutinën në punë, duke qëndruar në zyrë vonë, ose duke thënë se do të dalë më shumë me kolegët ose miqtë e tij.Ai mund të ndryshojë mënyrën e veshjes, mund të lahet më shumë.
A mund ta hidhni pas krahëve tradhtinë?

Advertisement

Tradhtia shkatërron besimin në një marrëdhënie, e cila mund ta bëjë të vështirë rikuperimin nga.
Por është e mundur që një çift ta kapërcejë atë dhe të rindërtojë marrëdhënien nëse të dy partnerët janë të gatshëm të bëjnë një përpjekje.Si ta menaxhoni tradhtinë?Komunikimi është çelësi për të kapërcyer tradhtinë. Por është e mundur të shëroheni nga mashtrimi dhe në shumë raste ta bëni marrëdhënien tuaj edhe më të fortë.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

35 mins ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

37 mins ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

39 mins ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

41 mins ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

42 mins ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

44 mins ago