Categories: Aktualitete

“QARTET” Ramush Haradinaj Kerkon Shkarkimin E Ministrave Te Albin Kurtit-Arsyja Po “Qmend” Qytetaret

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar shkarkimin e tre ministr ave të kabi netit Kurti, pasi që sipas tij ata po bashkëpunojnë me një njeri që dikur e kanë aku.uz ar për ko rrup si on.Ai tha se min istrat Liburn Aliu, Albulena Haxhiu dhe Xhelal Svecla duhet të shka rkohen pasi po bashkëpunojnë me Nexhat Krasniqin, shef i prok urimit në Ministrinë e Infrastrukturës i njohur ndryshe edhe si “Baba i Tenderëve”, shkruan Reporteri.net.“Në atë ministri është ka sap ha ne me ko rr ups ion. Liburn Aliu e ka aty njeriun

Advertisement

për të cilin më ka aku.zu ar mua se ëshët ha jn, ai e ka shef të prok urimit. Kjo është e vërteta. Nëse po rr ej shkoni pyetni në Ministri, e atje e atje. Ai është që i nënshkrun qito të Durmishi, që thojke Durmishi i kena ndërru. Unë besoj që populli jonë, kur t’i thuj dikujt 20 vjet ai beson se është qashtu. Na thojmë kur e lëshon një rrenë në fillim të pazarit në fund të pazarit i beson edhe vet”, tha Haradinaj në Pressing të T7. Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Ai thotë se është habitur dhe nuk ka mundur ta besoj kur e ka lexuar në media se Nexhat Krasniqi është bashkëpunëtor i ministrit Aliu.“Shumë sene po sqarohen shumë shpejt. Unë nuk kam mujt me besu kur e kam lexu në një portal që ai Nexhati qashtu, qishtu… Nuk mujsha me besu që Liburni, Albulena që shet mend, l i gj dre jt ësi e vet ti ng, Xhelal Svecla që shet mend për Ii gj, që unë ndali kri mi.ne,l, më kanë marrë në pyetje. Tash ata e kanë bashkëpunëtor këtë. Ose pse nuk ma japin një spiegim e me dalë në foltore me thënë ‘jo jemi kanë gab im, ky ish njeri i mirë’. Në rregull. A e shihni heshtjen. Në këtë situatë në një vend normal këta tre ministra ish dashtë me shku në shpi, jo më cu atë po vet ish dashtë me shku në shpi se shihet para popullit cka kanë thënë atëherë, një parlament kanë diskutu oër të. Unë nuk e njoh, por ata le të dalin të kërkojnë fal je për atë çka kanë thënë ose të na tregojnë tash cka po ndodhë.”, shtoi Haradina Hap fotën 5 svekonda dhe te shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

4 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

4 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

8 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

8 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

8 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

8 hours ago