Categories: Aktualitete

Qeveria e kopshtit zoologjik të Edi Ramës, me 1 ‘Tigër’, 2 ‘çakenj’ dhe 15 ‘kanarina’

PS-ja, nga parti me kryesi e ministra profesorë, në bandë me puthadorë, injorantë e kriminelë/ Në kupolën e re mungojnë klanet “Veliaj e Nano”, por është klani “Meta” me Arben Ahmetajn; është klani i Tomë Doshit me ministren për mbrojtjen e sipërmarrjes; është Vangjush Dako i Durrësit, Ymer Lala i Dibrës, grupi Niçes së Shijakut dhe “çunat problematikë”, me përfaqësues Ulsi Manjën, Damian Gjiknurin, Ilir Beqjen e Adrian Çelën

Advertisement

Vitin e 9 si kryeministër, Edi Rama e nisi me 12 ministra e ish-ministra dhe me 3 funksionarë të lartë të administratës e parlamentit, të cilët kanë dhënë prova të shumta, se janë thjeshtë “lapsa” që firmosin çdo pazar të tij.Edhe pse Rama premtoi drejtim të ri, nuk mund të ketë drejtim të ri, me “timonierë” të vjetër me “motor kalbësirë”, që me vetëdije, ka instaluar dhe zbatuar platformën e korrupsonit e bashkëpunimit me krimin, duke e çuar ekonominë në humnerë e vendin në kaos social.
Edhe këtë mandat, Shqipëria do ketë qeveri të llojit të oborrit me 1 “sulltan” sundues e udhërues, me 1 “tigër” që do shqyej e ndajë fondet publike dhe me 15 ministresha “kanarina”.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

16 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

16 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

16 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

16 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

16 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

16 hours ago