Categories: Aktualitete

Rama fitoi zgjedhjet për herë të tretë/ Kandidati i PD i nxjerr bojën: Ja sa miliona dha që të blinte votat në Mat

Kreshnik Çollaku, i cili kandidonte për deputet në zonën e Matit nën siglën e Partisë Demokratike, deklaroi në Syri Televizion se Partia Socialiste hodhi 3 milionë euro për të blerë votat në këtë zonë.Gjithashtu Çollaku u shpreh se zyrtarë të administratës publike, i kanë bërë presion qytetarëve që të votojnë Partinë Socialiste, pasi në të kundërt do t`ju ndërpriteshin shërbimet.Çollaku deklaroi gjithashtu se Partia Demokratike do të faktojë të gjitha kri met zgjedhore.Hvp v1de0n e mp0shtme

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Si e vlërsoni qeverinë Kurti deri më tani?

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me 12 ministrat e kabinetit qeverisës, kanë…

1 hour ago
  • Aktualitete

”Ditën më të zezë Kosovës ia kanë sjellë vetë udhëheqësit e saj”. A PAJTOHENI?

“Sipas kushteve që parashtron pala serbe në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, përveC…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kurti në Bruksel: Na liberalizoni vizat që të besojmë te BE-ja

Kryeministri Albin Kurti edhe sot në Bruksel ka kërkuar liberalizimin e vizave për Kosovën. Kurti…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kjo është shtëpia “modeste” në Marigona Residence ku jeton Ramush Haradinaj (VIDEO)

Shtëpinë e ndërtuar me mjete vetanake dhe me ndihmë nga bashk.ëluf.tëtarët menjëherë pas luf.tës në…

1 hour ago
  • Aktualitete

Kurti “me dy fytyra” dje e lavdonte e sot e akuzon diasporën, ata janë “rreziku i parë..do ta sjellin virusin…”

Kr yeministri Albin Kurti duket se ka ndërruar mendje në relacion me diasporën. Ai deri…

1 hour ago
  • Aktualitete

Rrahman Jasharaj: Albin nëse punët si kryeminstër nuk t’dalin boll, hajde bëhu anëtar i yni

Në emisionin ‘Pressing’ në T7 po diskutohet për përp.lasjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti…

1 hour ago