Categories: Aktualitete

Rama: Mos Të Mendojë Evropa Se Do Të Mbesim Pa Gjumë, Kemi Gjëra Më Të Rëndësishme Për Të Bërë, Kur Të Jenë Gati Të Na Thonë…

Kryeministri Edi Rama dhe homologu maqedonas nuk e fshehin keqardhjen një ditë pas vendimit të vendeve anëtare të BE për të mos caktuar datën për Konferencën e Parë Ndërqeveritare për të dy vendet, për shkak të vetos së vendosur nga Bullgaria. Sht yp rejkIAmen e p0shtme

Advertisement

Ne i duam… Ata na thonë se ju duam por nuk jemi gati për martesë.. ok atëherë ne do presim dhe do shijojmë lirinë derisa të martohemi” tha sot kryeministri Rama në konferencën e përbashkët me median me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev.I pyetur nëse ishte i shqetësuar kryeministri Rama u shpreh me batutë se “nuk do rrinte pa gjumë” por pavarësisht kësaj do vijonte punën për përmirësimin e jetës së qytetarëve të tij.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kurti:Ky vend ka v.ua.jtur për një qeverisje të mirë si e jona! A PAJTOHENI?

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se për këtë vit rritja ekonomike do të jetë rreth…

8 hours ago
  • Aktualitete

Do ndodhë para Kuvendít të 11 dhjetorít, analístí plas “bombën”: Salí Berísha arrestohet

Analisti Frrok Çupi mëngjesin e sotëm plasi “bo.mbën” duke thënë se Sali Berisha do të…

14 hours ago
  • Aktualitete

Mediat Serbe Pas Takimi Mes 2 Qeverive: “Shqipëria Dhe Kosova Do Të Bashkohen”

“Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen”, kështu e nis artikullin media serbe b92.net.Një shkrim kushtuar…

14 hours ago
  • Aktualitete

Daçiq: Thaçi dhe Veseli duhet te denohen për ush.taret serb qe i humbem në…

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, tha se është mirë që Dhomat e Specializuara…

15 hours ago
  • Aktualitete

Sondɑzh: A duhet ti konfiskohet pasuria ish Kryeministrit Sali Berishës/Voto PO – JO

Pre.sioni i jashtëzakonshëm i Brukselit mbi kryeministrin Edi Rama, për të ndj.ekur shembullin e Kroacisë…

15 hours ago
  • Aktualitete

Medita Serbe “Bombardojne”Pas Deklarates Se Ramës, Se Do Të Votonte Haptas Për Bashkimin E Shqipërisë Me Kosovën

Deklarata e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama pas mbledhjes së përbashkët të dy, Shqipërisë dhe…

15 hours ago